Parlament australijskiego stanu Queensland przyjął ustawę legalizującą wspomagane samobójstwo. Zacznie ona obowiązywać od stycznia 2023 roku. Jest to piąty z 6 stanów i 2 terytoriów Australii, który zezwolił na tę formę zakończenia życia.
Syryjscy uchodźcy musza wrócić do ojczyzny. Z naszej strony nie względem nich żadnej wrogości, ale Liban nie radzi sobie z takim obciążeniem – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Béchara Boutros Raï. Podkreśli, że problem Libanu polega dziś na tym, że rodowici Libańczycy opuszczają swój kraj, a ich miejsce zajmują uchodźcy. Dlatego należy zabiegać o repatriację migrantów.
Blisko 21 tys. wstrząsów sejsmicznych odnotowano od 10 września na wyspie La Palma w archipelagu Wysp Kanaryjskich - poinformowało w piątek radio Cope, powołując się na ekspertów Instytutu Wulkanologicznego (Involcan).
Na Ukrainie rozpoczyna się dziś trzydniowa modlitwa (17-19 września) w intencji zachowania tradycyjnych wartości rodzinnych. Jej organizatorem jest Wszechukraińska Rada Kościołów i Wspólnot Religijnych, która zachęca by włączyli się w nią przedstawiciele wszystkich religii i wyznań chrześcijańskich.
Od piątku w amsterdamskim Muzeum Vincenta van Gogha prezentowany jest nieznany dotąd rysunek niderlandzkiego malarza z 1882 r. "Worn Out" przedstawia zmęczonego mężczyznę siedzącego na drewnianym krześle z głową ukrytą w dłoniach.
Na dziewięć dni przed wyborami do parlamentu Niemiec socjaldemokratyczna SPD może liczyć na 25 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu. To o trzy punkty procentowe więcej niż ma chadecja CDU/CSU. 38 proc. wyborców nie podjęło jeszcze decyzji.
Berliński oddział Instytut Pileckiego odnalazł w niemieckim archiwum uznany dotąd za zaginiony awangardowy film "Europa" Franciszki i Stefana Themersonów - poinformował PAP berliński oddział IP.