Dynamika wzrastającego zaufania, jakie okazują sobie Chiny i Stolica Apostolska doprowadzi do kolejnego kroku, jakim będzie nawiązanie stosunków dyplomatycznych. Te słowa bp. Marcelo Sancheza Sorondo, kanclerza Papieskiej Akademii Nauk Społecznych cytuje chiński dziennik „Global Times”.
Wzywam sędziów Izby Dyscyplinarnej SN do powstrzymania się od wszelkich czynności orzeczniczych w prowadzonych sprawach - oświadczyła I prezes SN Małgorzata Gersdorf. Według niej, kontynuowanie działalności przez tę Izbę stanowi poważne zagrożenie dla stabilności porządku prawnego.
Do dostrzeżenia czułości Boga zarówno wówczas gdy nas pociesza, jak i gdy nas napomina czy karci zachęcił Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
Traktowana dotąd jako odpad łuska ziarna kawy może być surowcem do produkcji bioplastiku. To odkrycie chce wykorzystać amerykański koncern motoryzacyjny Ford, który będzie produkował części do swoich aut z odpadów dostarczonych przez sieć McDonald's.
W tym roku na Boże Narodzenie polska rodzina wyda średnio ponad 1,5 tys. zł - wynika z badania firmy doradczej Deloitte "Zakupy świąteczne 2019". Blisko 70 proc. świątecznego budżetu zostawimy w sklepach stacjonarnych - dodano.
Projekt budżetu Pentagonu na nowy rok finansowy przewiduje sankcje na Rosję w związku z budową gazociągu Nord Stream 2, przedłuża plan wojskowej pomocy finansowej rzędu 300 mln dolarów i zawiera zapis, który "zabrania rządowi USA uznania aneksji Krymu przez Federację Rosyjską".
Policja poinformowała na Twitterze, że odnalazła samochód, którym miał poruszać się sprawca strzelaniny w szpitalu w Ostrawie. Podczas policyjnej akcji domniemany sprawca miał strzelić sobie w głowę. Policja weryfikuje jego tożsamość.
Samochód z pięcioma młodymi osobami, w wieku od 17 do 19 lat, nad ranem wpadł do rozlewiska na drodze powiatowej Skąpe-Cibórz. Nikogo nie udało się uratować.
W szpitalu w Ostrawie we wtorek doszło do strzelaniny. Jest kilka ofiar śmiertelnych - podała agencja CTK. Informację tę potwierdził wicepremier, minister spraw wewnętrznych Jan Hamaczek.
Po raz pierwszy Rzym ma światynię otwartą całą dobę. Od 9 grudnia o 19.00 kościół Stygmatów św. Franciszka jest czynny non stop. Znajduje się on w centrum Wiecznego Miasta - pomiędzy Panteonem i jezuickim kościołem Il Gesù.