Gdyby Jezus miałby dziś przyjść na świat, to narodziłby się we wspólnocie Arki, co więcej,narodziłby się jako dziecko z Zespołem Downa – uważa Fabrice Hadjadj, francuski konwertyta, filozof i pisarz, w przeszłości członek nie istniejącej już Papieskiej Rady ds. Świeckich. Przypomina on, że Jezus jest dzieckiem ocalałym z zagłady. A zagłada, masowa i natychmiastowa eliminacja to los, jaki spotyka dziś dzieci, u których lekarze odkryją obecność nadliczbowego chromosomu.
To pytanie stawiają sobie uczestnicy międzynarodowej konferencji, która odbywa się w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk w Watykanie. W tym roku mija 10. rocznica ogłoszenia tego społecznego dokumentu, w którym Benedykt XVI nakreśla wizję integralnego rozwoju.
Grzechem społecznym nazwał Papież Franciszek dzielenie ludzi na osoby należące do ekstraklasy i drugiej ligi. Wskazał, że w odniesieniu do niepełnosprawnych dokonano wielkiego postępu w dziedzinie medycyny, ale wciąż króluje kultura odrzucenia. W specjalnym liście z okazji obchodzonego dzisiaj Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Papież zaapelował o podjęcie konkretnych działań, które pozwolą im czynnie uczestniczyć we wspólnocie obywatelskiej i kościelnej.
W Izraelu podejmowane są inicjatywy mające na celu zachowanie i odrodzenie języka aramejskiego, a także związanej z nim tożsamości. W przeszłości język ten był powszechnie używany na Bliskim Wschodzie. Posługiwał się nim również sam Jezus. Dziś jest on używany tylko w nielicznych wspólnotach. Posługują się nim również badacze Talmudu, który został napisany w języku pseudoaramejskim.
W Madrycie trwa Światowy Szczyt Klimatyczny. Stolicę Apostolską reprezentuje kard. Pietro Parolin. „Papież Franciszek przejął inicjatywę na rzecz wspólnego domu i ekologii integralnej” – podkreślił watykański Sekretarz Stanu w wywiadzie dla hiszpańskich mediów.
Od początku roku w tym kraju zostało zabitych ponad 60 wyznawców Chrystusa. Ostatni zamach na kościół miał miejsce w niedzielę, zginęły w nim również małe dzieci.
Liczba chrześcijan w Ziemi Świętej stopniowo maleje. Podobnie jest na całym Bliskim Wschodzie. „Musimy zatroszczyć się o naszą dalszą obecność, jest ona witalna dla przyszłości społeczeństw w tym regionie” – wskazuje administrator apostolski łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy.
Proszę prezydenta Francji Emmanuela Macrona, by nie mówił o "śmierci mózgu NATO", ale zaproponował co konkretnie możemy zrobić, aby poprawić naszą współpracę w Sojuszu - zaapelował we wtorek w Londynie prezydent Andrzej Duda zwracając się do przywódcy Francji.
Danuta Dmowska-Andrzejuk jest kandydatką na ministra sportu. Utytułowana szpadzistka, silna i zdecydowana kobieta sukcesu, błyskotliwa rozmówczyni - napisał we wtorek premier Mateusz Morawiecki informując w mediach społecznościowych o spotkaniu z Dmowską-Andrzejuk.
Będę interweniował w sprawie synka pani Anety, którego brytyjski sąd chce oddać do adopcji parze homoseksualistów - zapowiedział na Twitterze rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Chodzi o opisaną przez portal Wp.pl sprawę Polki mieszkającej w Wielkiej Brytanii.