Dzisiaj Polska ma za mało samolotów F-16, oddanie jakiegokolwiek z nich Ukrainie byłoby bardzo kontrowersyjną decyzją, to jest bardzo skomplikowana technologia, potrzebuje poważnej obsługi, to wymagałoby szerszej akcji ze strony NATO - powiedział prezydent Andrzej Duda ukraińskiej stacji 1+1.
Jutro kolejny dzień z ostrzeżeniami przed silnym wiatrem. Tym razem za silne porywy odpowiedzialny będzie aktywny niż Willy, którego ośrodek szybko przemieści się z rejonu Islandii nad Skandynawię i Bałtyk - poinformował w niedzielę po południu IMGW.
Sekretarz stanu Anthony Blinken zapowiedział w niedzielę przeznaczenie przez USA dodatkowo 100 mln dolarów na pomoc po trzęsieniu ziemi, które 6 lutego dotknęło pogranicze turecko-syryjskie. Blinken przybył do bazy lotniczej Incirlik i spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Turcji Mevlutem Cavusoglu.
Polski astronom prof. Krzysztof M. Górski został w niedzielę powołany w Toruniu na sekretarza generalnego Akademii Kopernikańskiej. Prezydent RP mianował na członków tego gremium pierwszych kilkudziesięciu naukowców z Polski i zagranicy.
Korzystanie z mediów w służbie powołaniom było głównym tematem Krajowej Kongregacji Duszpasterstwa Powołań w Polsce. Spotkanie miało miejsce od 17 do 19 lutego w Warszawie. Przewodniczył mu bp Andrzej Przybylski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań.
Kiedy państwa Europy zrozumieją, że rosyjskie media to propaganda, a nie dziennikarstwo, wówczas z większą odwagą będziemy ich zakazywać w naszych krajach - powiedziała premier Litwy Ingryda Szimonyte w niedzielę podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.
Rozwój nauki odpowiada na pewne pytania, ale rodzi też nowe. Warto szukać tematów, które umknęły ogólnej uwadze i mieć na względzie, że nieoczekiwany postęp czasem zmienia plany - radził kolejnym pokoleniom naukowców noblista prof. Phillip James Edwin Peebles podczas rozpoczęcia Światowego Kongresu Kopernikańskiego. "Największe odkrycia są nieoczekiwane" - powiedział.
Nauka to odkrywanie prawdy; tej prawdy potrzebujemy jak nigdy wcześniej w dobie wojen, szalejących ideologii, zniekształcających rzeczywistość człowieka, w dobie kłótni i wielu konfliktów - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek podczas inauguracji Światowego Kongresu Kopernikańskiego.
Do odważnego czynienia dobra, nawet jeśli w zamian otrzymamy niewiele lub nic – zachęcił Papież w rozważaniu na Anioł Pański. Odnosząc się do niedzielnej Ewangelii, w której Jezus wzywa do nadstawienia drugiego policzka i miłowania nawet naszych nieprzyjaciół przypomniał, że to miłość powoli przemienia konflikty, przezwycięża wrogość i leczy rany nienawiści. Franciszek wskazał, że powinniśmy porzucić logikę zysku i otworzyć na nadzwyczajność bezinteresownej miłości Boga.
Łaciński patriarcha Jerozolimy obecny na bliskowschodnim zgromadzeniu synodalnym zwrócił uwagę, że Ziemia Święta przeżywa obecnie trudny czas. Abp Pierbattista Pizzaballa zaznaczył, że wszystkie kraje regionu wydają się być, w ten czy w inny sposób, zakładnikami. Liban zapada się ekonomicznie, Izrael zajmuje coraz ostrzejszą pozycję wobec Palestyny, na Cyprze od lat są obecne wojska tureckie, a tragedii Syrii i Iraku nie trzeba tłumaczyć.