Amerykańscy obrońcy rodziny skrytykowali postawę światowego giganta spożywczego – firmy General Mills ze stanu Minnesota, który publicznie poparł roszczenia środowisk gejowskich do prawnego uznania związków homoseksualnych.
W listopadzie br. mieszkańcy tego stanu będą głosowali w sprawie przyjęcia poprawki do lokalnej konstytucji, która skutecznie chroniłaby małżeństwo rozumiane jako związek mężczyzny i kobiety.
Choć obowiązujące obecnie przepisy stanowe chronią małżeństwo i rodzinę, organizacje gejowskie już zaskarżyły je przed miejscowym Sądem Najwyższym. Gdyby obrońcom rodziny udało się wprowadzić poprawkę do konstytucji, zalegalizowanie związków jednopłciowych byłoby znacznie trudniejsze w przyszłości.
Ken Powell, dyrektor generalny spółki znanej z takich marek jak lody „ Haaagen-Dazs” czy płatki śniadaniowe „Cheerios”, publicznie poparł środowiska gejowskie i lesbijskie, które przeciwstawiają się wprowadzeniu prorodzinnej poprawki do konstytucji.
Brian Brown z Krajowej Organizacji na rzecz Małżeństwa (NOM) przyznał, że decyzja szefa General Mills nie była najmądrzejsza, gdyż w istocie wypowiedział on wojnę własnym klientom, jako że większość z nich żyje i wychowuje się w tradycyjnych rodzinach oraz popiera instytucję małżeństwa. „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny jest istotnym dobrem wspólnym i jest ono szczególnie ważne dla dzieci” – dodał Brown. Przypomniał, że General Mills zarabia miliardy dzięki produktom, które kupują rodzice dla swych dzieci.
Z ubiegłorocznej ankiety Alliance Defense Fund wynika, że 63 proc. ludzi żyjących razem w domu ze swoimi dziećmi uważa, że małżeństwo może być określane wyłącznie jako związek kobiety i mężczyzny. 35 proc. osób z tej samej kategorii jest przeciwnego zdania.
Stanowisko General Mills spotkało się z ostrą krytyką ze strony grupy organizującej kampanię na rzecz przyjęcia poprawki do konstytucji w Minnesocie. Obrońcy rodziny zauważyli ponadto, że wypowiedzenie przez spółkę wojny małżeństwu jest przeciwstawieniem się poglądom większości jej klientów i udziałowców.
Amerykański portal LifeSiteNews, informując o całej sprawie, nadał tej wiadomości znamienny tytuł: „Bye Bye Cheerios?” – sugerujący bojkot znanego na całym świecie produktu.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.