Zabójcy z Denver zacięła się broń

Ofiar masakry w kinie na przedmieściach Denver mogło być znacznie więcej, gdyż jej sprawcy zacięła się broń - poinformował w niedzielę dziennik "Washington Post", powołując się na swoje źródła w wymiarze sprawiedliwości.

Konkretnie chodzi o broń półautomatyczą, z której można oddać od 50 do 60 strzałów na minutę. Według policji, domniemany sprawca masakry James Holmes miał jeszcze przy sobie jeszcze strzelbę myśliwską i pistolet.

"Washington Post" pisze, że niewiele brakowało by zabójcy udało się uciec. Podczas zatrzymania Holmes przedstawił się stróżom prawa jako funkcjonariusz specjalnej jednostki policji po cywilnemu.

Prezydent Barack Obama zapewnił mieszkańców Aurory, miasta pod Denver w stanie Kolorado, że cała Ameryka jest "pogrążona w modlitwach i zadumie" po piątkowej masakrze. Obama przybył w niedzielę do stanu Kolorado, by spotkać się rodzinami ofiar i odwiedzić rannych w szpitalach.

Obama odwiedził w niedzielę po południu czasu lokalnego szpital uniwersytecki w Aurorze. W zaciszu, bez telewizyjnych kamer, rozmawiał przez trzy godziny z rannymi i rodzinami ofiar piątkowej masakry podczas premierowego pokazu filmu o Batmanie.

"Przybyłem do nich nie tylko jako prezydent, ale jako ojciec, i jako mąż" - powiedział Obama w oświadczeniu dla dziennikarzy wygłoszonym ze szpitalnego korytarza.

"Wyznałem im, że słowa nie zawsze są adekwatne w takich sytuacjach, ale moim głównym zadaniem jest reprezentowanie całego kraju i chciałem, by wiedzieli, że wszyscy w takich momentach jesteśmy z nimi myślami i będziemy o nich pamiętać każdego dnia" - dodał wyraźnie poruszony Obama.

Prezydent powiedział dziennikarzom, że miał okazję rozmawiać z młodymi Amerykanami, którzy uratowali życie rannym. Wspomniał o 19-letniej Alley Jones, postrzelonej w szyję, która przeżyła dzięki temu, że jej przyjaciółka, 21-letni Stephanie Davis, palcami zablokowała powstały u niej krwotok. Młoda kobieta udzielała pomocy koleżance w czasie trwającego ostrzału napastnika - podkreślił prezydent Obama.

"Podobne wydarzenia mają na nas duży wpływ, ponieważ wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że moglibyśmy strać kogoś kogo kochamy". Prezydentowi towarzyszył gubernator stanu Kolorado John Hickenlooper i burmistrz miasta Steve Hogan. Po odlocie Obamy w mieście rozpoczęły się modlitwy i nocne czuwanie.

W piątkowej strzelaninie w kinie w Aurorze zginęło 12 osób, a 58 zostało rannych.  Policja aresztowała domniemanego sprawcę masakry, 24-letniego Jamesa Holmesa.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
12°C Poniedziałek
wieczór
11°C Wtorek
noc
7°C Wtorek
rano
13°C Wtorek
dzień
wiecej »