Za przykładem Częstochowy, do finansowania in vitro przymierzają się rajcowie innych miast - informuje "Gazeta Wyborcza".
Już naszym śladem idą radni w Katowicach, w Sosnowcu, a także w Poznaniu - cieszy się w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" poseł SLD Marek Balt, kolega partyjny inicjatora programu w Częstochowie, prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka.
Radni proszą o nasze projekty uchwał, program zdrowotny, by go dostosować do potrzeb swoich miast - wylicza Balt.
Jak przypomina "GW", częstochowscy radni, jako pierwsi w Polsce, uchwalili dopłaty do in vitro. Bezdzietne małżeństwa mogą liczyć na 3 tys. zł.
Krajewski: podpisano rozporządzenie o zakazie importu żywności z niedozwolonymi pestycydami spoza UE
Tak zdaje się uważać wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Zarzucił Unii Europejskiej, że nie przestrzega umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi.
Łącznie na tym etapie prac odkryto dwie mogiły zbiorowe i jeden grób indywidualny.
W Australii dzieci przystępują do bierzmowania przed pierwszą komunią
Zdecydowała o tym KE pomimo zaskarżenia umowy przez PE do Trybunału Sprawiedliwości UE.
Polacy po 65. roku życia spędzają mniej lat w dobrym zdrowiu niż przeciętny mieszkaniec UE.