Cejrowski: Nawet ludożercy ratują

Podróżnik wspiera akcję zbierania podpisów pod projektem zakazującym zabijania dzieci podejrzanych o chorobę. Cejrowski opisuje jak według polskiego prawa dokonuje się aborcji: poprzez wywołanie przedwczesnego porodu. Dzieci, które w normalnych warunkach byłyby ratowane, są pozostawiane na pewną śmierć. Po prostu nie udziela się im pomocy. Pisze o tym na swoim profilu na Facebooku. Prezentujemy treść wpisu Wojciecha Cejrowskiego:

- Dowiedziałem się jak polskie prawo pozwala mordować dzieci podejrzane o chorobę… W szpitalu, na koszt mój i Państwa, lekarze wywołują przedwczesny poród. Potem odkłada się takiego sztucznego wcześniaka do łóżeczka, żeby umarł. Jeśli przedwcześnie rodzone dziecko nie umrze, zostawiają je na śmierć, bez pomocy, aż umrze - czytamy na Facebooku pisarza i podróznika. - Gdyby ten sam wcześniak urodził się bez sztucznego wymuszenia, gdyby nie był przeznaczony do aborcji, to lekarze ratowaliby jego życie, stosowali inkubatory etc. Ale w przypadku dzieci niedoskonałych, np. z zespołem Downa, oficjalna procedura stanowi inaczej: dobić przez nieudzielenie pomocy.

- Nie wiem co Państwo o tym sądzą, ale dla mnie pozostawienie umierającego człowieka bez pomocy, w szpitalu, w którym inni podobni ludzie taką pomoc dostają, to barbarzyństwo. Jedno dziecko ratują, a inne kwili przez godzinę umierając na oczach lekarzy i położnych ? I to jest legalne w moim kraju? - pyta Cejrowski.

- Dlatego poparłem akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma zakazać takiej procedury - zakazać "aborcji eugenicznej", czyli aborcji ze względu na PODEJRZENIE wad genetycznych lub choroby u dziecka. Ludzie ze StopAborcji.pl zbierają podpisy do 23. czerwca. Potrzeba 100 tysięcy podpisów, żeby projekt trafił pod głosowanie do Sejmu. Ja podpisałem. Kwilące dziecko w szpitalu, któremu nikt nie pomaga jest dla mnie obrazem nie do zniesienia. Bywałem u ludożerców, pokazałem ich Państwu w odcinkach BOSO z Vanuatu, z Amazonii - nawet ludożercy ratują umierające dzieci! - podkreśla.

- Karty do podpisów i wszystkie potrzebne informacje instruktażowe są na stronie internetowe (TUTAJ) , akcja nazywa się Podpisz się za życiem! Stop aborcji eugenicznej - kontynuuje.

 - Nieprzekonanym polecam audycje radiowe wyprodukowane w ramach kampanii. Są zamieszczone na TUTAJ. - pisze podróżnik. - We wspomnianych audycjach wystąpiła między innymi studentka ostatniego roku medycyny, która ma Zespół Turnera. Dziewczyna ma normalne życie i zostanie lekarzem, a w Polsce wolno mordować takie jak ona przed urodzeniem. Proszę posłuchajcie tych audycji, a potem każdy niech decyduje sam, ale... wydaje mi się, że w tej sprawie nie sposób stać po przeciwnej stronie - apeluje Cejrowski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
-1°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
4°C Sobota
wieczór
2°C Niedziela
noc
wiecej »