Cejrowski: Nawet ludożercy ratują

Podróżnik wspiera akcję zbierania podpisów pod projektem zakazującym zabijania dzieci podejrzanych o chorobę. Cejrowski opisuje jak według polskiego prawa dokonuje się aborcji: poprzez wywołanie przedwczesnego porodu. Dzieci, które w normalnych warunkach byłyby ratowane, są pozostawiane na pewną śmierć. Po prostu nie udziela się im pomocy. Pisze o tym na swoim profilu na Facebooku. Prezentujemy treść wpisu Wojciecha Cejrowskiego:

- Dowiedziałem się jak polskie prawo pozwala mordować dzieci podejrzane o chorobę… W szpitalu, na koszt mój i Państwa, lekarze wywołują przedwczesny poród. Potem odkłada się takiego sztucznego wcześniaka do łóżeczka, żeby umarł. Jeśli przedwcześnie rodzone dziecko nie umrze, zostawiają je na śmierć, bez pomocy, aż umrze - czytamy na Facebooku pisarza i podróznika. - Gdyby ten sam wcześniak urodził się bez sztucznego wymuszenia, gdyby nie był przeznaczony do aborcji, to lekarze ratowaliby jego życie, stosowali inkubatory etc. Ale w przypadku dzieci niedoskonałych, np. z zespołem Downa, oficjalna procedura stanowi inaczej: dobić przez nieudzielenie pomocy.

- Nie wiem co Państwo o tym sądzą, ale dla mnie pozostawienie umierającego człowieka bez pomocy, w szpitalu, w którym inni podobni ludzie taką pomoc dostają, to barbarzyństwo. Jedno dziecko ratują, a inne kwili przez godzinę umierając na oczach lekarzy i położnych ? I to jest legalne w moim kraju? - pyta Cejrowski.

- Dlatego poparłem akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma zakazać takiej procedury - zakazać "aborcji eugenicznej", czyli aborcji ze względu na PODEJRZENIE wad genetycznych lub choroby u dziecka. Ludzie ze StopAborcji.pl zbierają podpisy do 23. czerwca. Potrzeba 100 tysięcy podpisów, żeby projekt trafił pod głosowanie do Sejmu. Ja podpisałem. Kwilące dziecko w szpitalu, któremu nikt nie pomaga jest dla mnie obrazem nie do zniesienia. Bywałem u ludożerców, pokazałem ich Państwu w odcinkach BOSO z Vanuatu, z Amazonii - nawet ludożercy ratują umierające dzieci! - podkreśla.

- Karty do podpisów i wszystkie potrzebne informacje instruktażowe są na stronie internetowe (TUTAJ) , akcja nazywa się Podpisz się za życiem! Stop aborcji eugenicznej - kontynuuje.

 - Nieprzekonanym polecam audycje radiowe wyprodukowane w ramach kampanii. Są zamieszczone na TUTAJ. - pisze podróżnik. - We wspomnianych audycjach wystąpiła między innymi studentka ostatniego roku medycyny, która ma Zespół Turnera. Dziewczyna ma normalne życie i zostanie lekarzem, a w Polsce wolno mordować takie jak ona przed urodzeniem. Proszę posłuchajcie tych audycji, a potem każdy niech decyduje sam, ale... wydaje mi się, że w tej sprawie nie sposób stać po przeciwnej stronie - apeluje Cejrowski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Domsie
  31.05.2013 14:39
  Sugerowałbym doprecyzować zasady (przepisy?), którymi mają się kierować lekarze czy komisje lekarskie przy podejmowaniu decyzji o aborcji ze względów medycznych. Chodzi mi o to, żeby nie pojawiły się za chwilę komentarze typu: "a co w sytuacji gdy okazuje się, że płód jest bez poważnej części mózgu itp." Zaraz zostaną przytoczone przypadki skrajne i wtedy słuszna oraz skądinąd godna inicjatywa zostanie okrzyknięta jako nieludzka i zmuszająca do heroicznych postaw.

  Przekaz musi być jasny i jednoznaczny: w takich a takich sytuacjach bezwzględnie nie zgadzamy się na aborcję ale w skrajnie trudnych przy zachowaniu określonych procedur - tak.
 • jabrodi
  31.05.2013 22:58
  Sprawa nie dotyczy Kościoła, tylko polskiego prawa, które w tym obszarze jest barbarzyńskie!
  Ale skoro już mowa o Kościele, to chyba nic dziwnego że upomina się o respektowanie podstawowego prawa człowieka - prawa do życia?
  Czy brak mojej zgody na zabijanie w majestacie prawa oznacza automatycznie mój obowiązek zaopiekowania się wszystkimi których nie zabiją?! A jeśli nie mogę się kimś zaopiekować to znaczy, że mam go zabić?! Dość to kuriozalne! A tak a propos najbogatszej instytucji na świecie, proszę wskazać inną, która ratuje więcej ludzi przed głodem i nędzą a także opiekuje się "beznadziejnymi medycznie przypadkami"?
 • Beszad
  01.06.2013 16:13
  Beszad
  Straszne! To już jest jawna selekcja połączona z bestialskim uśmiercaniem. Nie wiedziałem nic o takich procedurach i zapisach prawnych... Gdzie można się podpisać po protestem?
 • Ja
  01.06.2013 22:01
  Połowicznie zgadzam się z użytkownikiem Savonarola.
  Jestem przeciwny aborcji ale z sprzeciwem wobec aborcji zawsze musi iść w parze postulowanie realnej pomocy. Aborcji eugenicznej nie, ale realnemu wsparciu dla rodzicom którzy maja odwagę urodzić chore dziecko zdecydowane tak.

  Kościół jest instytucją ludzi grzesznych i słabych i często zapomina o takich kwestiach niestety, ale mam nadzieje że Papież Franciszek podziała coś w dobrym kierunku.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  6°C Sobota
  dzień
  7°C Sobota
  wieczór
  5°C Niedziela
  noc
  4°C Niedziela
  rano
  wiecej »