Mamo, zastanów się! - Zobacz nowy teledysk prolife

Wykonawca, Szejk Biforjuz, pracuje jako nauczyciel w jednej ze szkół specjalnych. Powiedział nam, dlaczego stworzył ten utwór.

"Mamo" to utwór zaadresowany do kobiet, które zastanawiają się nad przerwaniem ciąży. Autorami piosenki są: nauczyciel i artysta Szejk Biforjuz (Krzysztof Baluk), oraz raper i autor tekstów Starszy. Za muzykę odpowiadają Zdolny i DJ RazDwa. Tekst utworu został napisany w formie apelu nienarodzonego dziecka do matki.

Pomysłodawca utworu, Krzysztof Baluk, na co dzień pracuje w szkole specjalnej, jako nauczyciel historii. Choć premiera utworu ma miejsce dziś, to pomysł na taką formę działalności dla życia nienarodzonych dzieci zrodził się w jego głowie 6 lat temu. Baluk był wtedy jeszcze studentem, jako wolontariusz działał wśród osób niepełnosprawnych. 

- Sam temat prolife był mi bliski od dawna, pierwszy raz na skutek obejrzenia jeszcze w liceum filmu "Niemy krzyk". Po tym wydarzeniu zacząłem czytać i szukać więcej - opowiada w rozmowie z Gosc.pl Baluk. - Trafiłem na relacje kobiet, które zdecydowały się na aborcję, relacje, które były pełne ich cierpienia, ich zranionych emocji, przeżyć. Ale sama piosenka powstała później, w roku 2013. Pamiętam, że to był czas, kiedy żona przyjaciela była w ciąży. W Polsce akurat trwała dyskusja na temat legalności zabijania dzieci nienarodzonych. Bardzo chciałem zrobić coś w tej sprawie. Piosenka powstała, ale nie było funduszy, które pozwoliłyby na nagranie teledysku - wspomina.

Dla Krzysztofa Baluka ogromne znaczenie w budowaniu postawy szacunku dla życia ma doświadczenie najpierw wolontariatu, a obecnie zawodowej pracy z osobami niepełnosprawnymi: - To niesamowici ludzie, którzy z jednej strony potrzebują ze strony otoczenia szczególnej wrażliwości czy otwartości na pomoc, ale z drugiej strony są dla nas darem, uczą nas tej wrażliwości i uświadamiają, że sami też potrzebujemy i będziemy potrzebowali bliskości i akceptacji ze strony innych ludzi. Tymczasem to właśnie osoby niepełnosprawne są w Polsce grupą ludzi, która na aborcję jest najbardziej narażona, bo prawo nie chroni ich życia - mówi nauczyciel i raper. 

Zobacz teledysk "Mamo":

Szejk Biforjuz Szejk Biforjuz - Mamo (feat. Starszy) prod. DJ RazDwa, Zdolny

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Tomaszszcz
  06.02.2019 12:02
  Dziękuję! Oby więcej ludzi takich było! Wielkie podziękowanie!
 • Ona
  24.07.2019 15:54
  Ciekawe, że najwięcej do powiedzenia w sprawie przerywania ciąży mają mężczyźni. Może następnym razem ten artysta stworzy utwór zaadresowany do mężczyzn, by brali odpowiedzialność za współudział w powołaniu dziecka do życia i nie zostawili zdezorientowanych kobiet samych sobie w obliczu nieplanowanej ciąży?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Poniedziałek
  noc
  8°C Poniedziałek
  rano
  5°C Poniedziałek
  dzień
  6°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »