To jest prorok

- To jest prorok naszych czasów - mówił o założycielu Drogi Neokatechumenalnej ks. prof. Stanisław Zarzycki, wygłaszając laudację na cześć nowego doktora honoris causa KUL.

"Z inicjatywy Instytutu Teologii Duchowości i z pełnym poparciem Wydziału Teologii, Senat KUL nadaje dziś Franciso Jose Gomez - Argüello Wirtz, znanemu jako Kiko Argüello, doktorat honoris causa, ponieważ uznaje szczególną owocność, jaką dla ocalenia i propagowania wartości ludzkich i chrześcijańskich w dzisiejszym świecie ujawnia, zapoczątkowana wspólnie z panią Carmen Hernandez, Droga Neokatechumenalna, tj. pochrzcielna droga formacji opierająca się na przyjęciu Słowa Bożego, sprawowanej Eucharystii i wspólnocie wiary ukierunkowanej na inicjację w chrześcijaństwo" - mówił w laudacji ks. prof. Stanisław Zarzycki.

Rektor KUL w czasie uroczystości podkreślił, że „Uniwersytet nie dysponuje większym wyróżnieniem niż doktorat honoris causa. Nadając uroczystym aktem tę pełną symbolicznego znaczenia i wymowy wielką godność, wspólnota akademicka włącza wybranego przez siebie doktora honorowego do swojego grona, do swojej wspólnoty akademickiej. Dzisiaj, tym gestem nasza Alma Mater pragnie wyrazić wdzięczność i szacunek wobec pana Franciszka (Kiko) Argüello za Jego wytrwałe działania podejmowane na rzecz odnowy Kościoła w duchu Soboru Watykańskiego II - za stworzone przez niego dzieło ewangelizacji prowadzące wielu do źródeł wiary”.

Wśród gości obecnych na KUL, na uroczystości znaleźli się: brat Laureata Pan Felix Argüello z małżonką, biskup Jose Luis del Palacio z Peru, arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, Wielki Kanclerz KUL, biskup Zbigniew Kiernikowski, Ordynariusz Diecezji Siedleckiej, recenzent doktoratu biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Grzegorz Ryś, także recenzent doktoratu honorowego, biskupi pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej, biskup mukaczewski Kościoła Greckokatolickiego Ukrainy Milan Szaszik, biskup Charkowsko-Zaporoski Marian Buczek, biskup diecezji Kamieniecko-Podolskiej Jan Niemiec, archimandryta ks. Petro Beresh, rabin Chaim Adler główny kantor Synagogi Jerozolimskiej, rabin dr Angel Kreiman Brill dyrektor ds Ameryki Łacińskiej Centrum dla Żydowsko-Chrześcijańskiego Porozumienia i Współpracy oraz wiele wspólnot neokatechumenalnych z Polski i zagranicy. Byli też najbliżsi współpracownicy  Kiko: Ks. Ezechiele Pasotti, pan Mattia del Prete z małżonką, pan Adelchi Chinaglia z małżonką, pani Letizia Ravoni oraz pan Nicanor Martinez, Antonio Riquelme oraz Antonio Medeiros.

Nagrodzony mówił, że taki tytuł powinien otrzymać Pan Bóg, bo to On działa w świecie. Sam Kiko czuje się tylko małym narzędziem, a to wyróżnienie odbiera jako wyróżnienie dla Jezusa Chrystusa. "Nawróćcie się i wierzcie w Dobrą Nowinę. Nawrócić się oznacza uwierzyć, że to, co teraz mówimy, jest prawdą, że Bóg kocha Cię teraz, że chce być z Tobą jedno. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii, biada tobie, jeśli nie głosisz Ewangelii. Wszyscy powinniśmy głosić każdemu, że Bóg go kocha" - mówił Kiko na KUL.

Przeczytaj także:

Recenzja wniosku o nadanie Kiko Argüello doktoratu h.c. - bp Kiernikowski

Recenzja wniosku o nadanie Kiko Argüello doktoratu h.c. - bp Ryś

Laudacja z okazji nadania Kiko Argüello doktoratu h.c.

Nasza sonda: Czy jesteś członkiem albo sympatykiem neokatechumenatu?

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • Kostek
  28.06.2013 07:11
  Mam prośbę do moderatora aby dodać zt tych trzech tylko ten mój ostatni komentarz. Bo poprostu porawiałem treść którą chciałem napisać.
 • Jasiek
  29.06.2013 08:03
  Tytuł niczym z Radia Erywań: w zasadzie to jest prawda z małymi wyjątkami:

  - to nie jest prawda, tylko kompromitacja,

  - nie odnosi się do Kika tylko KUL, który "honoruje" takie postaci jak Kiko czy Janukowycz, organizuje studia genderyzmu we współpracy z katolikożernymi ośrodkami itp.
 • YEyP4CENj
  16.08.2013 08:15
  "engagement rate" miło że w końcu m wi sie o tym głośno. Powiem tak, browary są btaoge i stać je aby 0,0 01% swoich przychod w przeznaczyć na zabawę w social mediach. A jeśli browar jest regionalny i sam zesp ł pracownik w potrafi tworzyć ciekawą treść to już w og le super. Pytanie jest czy warto topić kasę w reklamę na fb i rożnej maści honoraria agencji social mediach ?! Mi np. fb się już powoli nudzi. Używam go jedynie jako RSS czyli strony m.in. mediafun da linka na swoim profilu do arta i jak mam ochotę to wchodzę (czasem mediafun leje wodę wiec nie każdy Jego art czytam). Ale angażowanie się w pisanie na tablicach marek uważam na strate czasu. Po co i na co ? Inne dobra sprawa to firmy wydają x tys złotych na obsługę fan page a nie wydają nic na gadżety dla swoich fan w. Wiec za lanie wody płacą a za lubienie danej marki albo bycie aktywnym na jej stronie już nie.
 • m2Fw1vqIcg
  16.08.2013 09:08
  Więc tak , ja go widziałem. Grałem na mcneiraft alpha 1.2.6 , gdyż nie chciało mi się grać w Full 1.2.5. Wtedy zbudowałem se dom , miałem diamentowy kilof itp. Potem chciałem jeszcze szukać diaxf3w (zrobiłem sobie kopalnie kopiąc stopniowo do dołu). Zrobiłem tunel 3 3 , ale nic a nic nie znalazłem (znaczy wszystkie rudy oprf3cz diamentf3w) ale jednak chciało mi się kopać. Skończył mi się kilof , więc musiałem iść po nowy. Grałem na full detalach , ale w kopalniach i tak było trochę mgły , szedłem , zobaczyłem , że po drodze przegapiłem redstone , więc go wykopałem. Gdy już nadal szedłem zobaczyłem postać. Wtedy nie wiedziałem , że coś takiego istnieje. Myślałem , że w MC jest jakiś np. ludzik ktf3ry buduje , pomaga mi itp. Jednak to był herobrine. Ale wtedy tak bałem się grać w mc , że nawet go usunąłem. Potem zainstalowałem Full 1.2.5 i nigdy przenigdy go nie spotkałem , nawet na tiny , short , hard itp . i się nie pojawił. Więc ja wierzę , że herobrine istnieje w mcneiraft alpha , ale w beta i full już nie. Więc nie bf3jcie się herobrine JUŻ , ale jeśli zmieniacie na alphe to uważajcie. Dobrze wam radze.Pozdrawiam.Gostek
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  dzień
  1°C Piątek
  wieczór
  -2°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  wiecej »