To jest prorok

- To jest prorok naszych czasów - mówił o założycielu Drogi Neokatechumenalnej ks. prof. Stanisław Zarzycki, wygłaszając laudację na cześć nowego doktora honoris causa KUL.

"Z inicjatywy Instytutu Teologii Duchowości i z pełnym poparciem Wydziału Teologii, Senat KUL nadaje dziś Franciso Jose Gomez - Argüello Wirtz, znanemu jako Kiko Argüello, doktorat honoris causa, ponieważ uznaje szczególną owocność, jaką dla ocalenia i propagowania wartości ludzkich i chrześcijańskich w dzisiejszym świecie ujawnia, zapoczątkowana wspólnie z panią Carmen Hernandez, Droga Neokatechumenalna, tj. pochrzcielna droga formacji opierająca się na przyjęciu Słowa Bożego, sprawowanej Eucharystii i wspólnocie wiary ukierunkowanej na inicjację w chrześcijaństwo" - mówił w laudacji ks. prof. Stanisław Zarzycki.

Rektor KUL w czasie uroczystości podkreślił, że „Uniwersytet nie dysponuje większym wyróżnieniem niż doktorat honoris causa. Nadając uroczystym aktem tę pełną symbolicznego znaczenia i wymowy wielką godność, wspólnota akademicka włącza wybranego przez siebie doktora honorowego do swojego grona, do swojej wspólnoty akademickiej. Dzisiaj, tym gestem nasza Alma Mater pragnie wyrazić wdzięczność i szacunek wobec pana Franciszka (Kiko) Argüello za Jego wytrwałe działania podejmowane na rzecz odnowy Kościoła w duchu Soboru Watykańskiego II - za stworzone przez niego dzieło ewangelizacji prowadzące wielu do źródeł wiary”.

Wśród gości obecnych na KUL, na uroczystości znaleźli się: brat Laureata Pan Felix Argüello z małżonką, biskup Jose Luis del Palacio z Peru, arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, Wielki Kanclerz KUL, biskup Zbigniew Kiernikowski, Ordynariusz Diecezji Siedleckiej, recenzent doktoratu biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Grzegorz Ryś, także recenzent doktoratu honorowego, biskupi pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej, biskup mukaczewski Kościoła Greckokatolickiego Ukrainy Milan Szaszik, biskup Charkowsko-Zaporoski Marian Buczek, biskup diecezji Kamieniecko-Podolskiej Jan Niemiec, archimandryta ks. Petro Beresh, rabin Chaim Adler główny kantor Synagogi Jerozolimskiej, rabin dr Angel Kreiman Brill dyrektor ds Ameryki Łacińskiej Centrum dla Żydowsko-Chrześcijańskiego Porozumienia i Współpracy oraz wiele wspólnot neokatechumenalnych z Polski i zagranicy. Byli też najbliżsi współpracownicy  Kiko: Ks. Ezechiele Pasotti, pan Mattia del Prete z małżonką, pan Adelchi Chinaglia z małżonką, pani Letizia Ravoni oraz pan Nicanor Martinez, Antonio Riquelme oraz Antonio Medeiros.

Nagrodzony mówił, że taki tytuł powinien otrzymać Pan Bóg, bo to On działa w świecie. Sam Kiko czuje się tylko małym narzędziem, a to wyróżnienie odbiera jako wyróżnienie dla Jezusa Chrystusa. "Nawróćcie się i wierzcie w Dobrą Nowinę. Nawrócić się oznacza uwierzyć, że to, co teraz mówimy, jest prawdą, że Bóg kocha Cię teraz, że chce być z Tobą jedno. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii, biada tobie, jeśli nie głosisz Ewangelii. Wszyscy powinniśmy głosić każdemu, że Bóg go kocha" - mówił Kiko na KUL.

Przeczytaj także:

Recenzja wniosku o nadanie Kiko Argüello doktoratu h.c. - bp Kiernikowski

Recenzja wniosku o nadanie Kiko Argüello doktoratu h.c. - bp Ryś

Laudacja z okazji nadania Kiko Argüello doktoratu h.c.

Nasza sonda: Czy jesteś członkiem albo sympatykiem neokatechumenatu?

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • Kostek
  28.06.2013 00:27
  Naszemu Kiko ten tytuł się należy za wierność nauce zawartej w encyklice Humane Vite Pawła VI. Skutecznie zachęca małżeństwa do otwartości na życie i uznania że to Bóg jest jego Panem. Dzisiaj gdy Polska i Europa się wyludnia z chrześcijan czyja wychodzi racja? Czy Pawła VI? Czy tych "postępowych" katolików co pisali petycje za odwołaniem jego? Poza tym Kiko należy się tytuł za zachętę do misji rodzin, która może być sposobem na ewangelizację Chin. Jeżeli chodzi o Pawła VI i jego encyklikę to warto przeczytać krótki fragment książki Vittoria Messoriego "Przemyśleć historię",
 • Kostek
  28.06.2013 07:11
  Mam prośbę do moderatora aby dodać zt tych trzech tylko ten mój ostatni komentarz. Bo poprostu porawiałem treść którą chciałem napisać.
 • Jasiek
  29.06.2013 08:03
  Tytuł niczym z Radia Erywań: w zasadzie to jest prawda z małymi wyjątkami:

  - to nie jest prawda, tylko kompromitacja,

  - nie odnosi się do Kika tylko KUL, który "honoruje" takie postaci jak Kiko czy Janukowycz, organizuje studia genderyzmu we współpracy z katolikożernymi ośrodkami itp.
 • sektaNeokatechumenat
  23.04.2019 22:25
  O takich "prorokach naszych czasów" ostrzegał sam Jezus: "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami."
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  15°C Czwartek
  rano
  22°C Czwartek
  dzień
  23°C Czwartek
  wieczór
  20°C Piątek
  noc
  wiecej »