350 osób wypraszało miłosierdzie dla parafii

W kościele św. Augustyna odprawione zostało nabożeństwo przebłagalne. Modlitwę zorganizowano w związku z niedawnym pokazem mody, który odbył się w kościele.

Mszy św. przewodniczył ks. Moisés Marín Pérez, koncelebrowali ją wszyscy wikariusze. Na pielgrzymce w Ziemi Świętej przebywa ks. proboszcz Walenty Królak. Homilię wygłosił ks. Gienadij Kozlow.

Po Eucharystii został wystawiony Najświętszy Sakrament, modlitwy zakończyły się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim. W nabożeństwie uczestniczyło ok. 350 osób.

Z inicjatywą przebłagalnej modlitwy wyszedł ks. proboszcz wraz z księżmi z parafii św. Augustyna po tym, jak 8 listopada w kościele odbył się pokaz mody znanego projektanta Macieja Zienia. "W związku z pokazem mody w naszym kościele i zgorszeniem spowodowanym poprzez to wydarzenie zapraszamy Parafian do udziału w piątek 15 listopada br. we Mszy św. o godz. 18.30 oraz w nabożeństwie przebłagalnym do godz. 21.00" - komunikat tej treści ukazał się na stronie internetowej parafii oraz na stronie warszawskiej kurii.

Pokaz mody, który odbył się w ubiegły piątek w świątyni wywołał ogromne oburzenie. Krytyka spadła nie tylko na samego projektanta, ale także na proboszcza parafii. Warszawska kuria wydała specjalne oświadczenie, w którym napisała: "Ks. Proboszcz parafii wyraził zgodę na powyższą prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych. W rzeczywistości odbył się typowy pokaz mody, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest świątynia, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ks. Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię". Wraz z księżmi z parafii na Muranowie Kuria Archidiecezji Warszawskiej wyraziła ubolewanie i przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się tym zdarzeniem urażeni.

Czytaj więcej:

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • nirs
  15.11.2013 22:59
  Ciekawe czy wstęp był za okazaniem specjalnego zaproszenia, dla wyselekcjonowanej grupy notabli.
 • slepy_gluchy
  15.11.2013 23:36
  Skoro jest tak dobrze, jak nigdy, to dlaczego jest tak źle, jak dotąd ?
  Badania opinii społecznej pokazują, że spada autorytet Kościoła, zwłaszcza od czasu fatalnej "obrony" krzyża na Krakowskim Przedmieściu w 2010 r. A ostatnie przypadki pedofilii w Kościele i sposób niewłaściwego załatwiania tych spraw, tę ocenę tylko potwierdza.

  Przykłady podane przez redaktora, choć prawdziwe w niczym nie mogą zmienić negatywnego odniesienia wielu wiernych do kościoła hierarchicznego, bo mają zasięg lokalny. Na opinie rzutują sprawy głośne, dotyczące całego Kościoła, jak sprawa dominikańska, ks. Bochyńskiego, słowa abp Michalika, a także sprawy finansowe, czy zaangażowanie polityczne, zwłaszcza po katastrofie smoleńskiej.

  Bliżej prawdy są, moim zdaniem ci, którzy są krytyczni wobec tego co sie w Kościele dzieje. Zachwyt redaktora jest raczej życzeniowy, niż by to wynikało z globalnej oceny wizerunku Kościoła w Polsce.
 • hubertuss
  16.11.2013 08:07
  Tutak pokazał się pewien problem, mianowicie zanik poczucia sacrum w odniesieniu do spraw wiary i miejsc kultu wśród części księży i wiernych. Np niektórzy używają wulgaryzmów, wręcz przekleństw w naukach rekolekcyjnych, a nawet w kazaniach. Ostatnio ks. Stryczek piętnował w mediach pewien krytyczny anonim, który dostał z powodu używania w kazaniu wulgaryzmów. Pewien jezuita z południowej prowincji zdobył nawet sporą popularność dzięki systematycznemu używania wulgaryzmów i przekleństw w swoich naukach i kazaniach. Jezuita został suspendowany, zresztą z innych powodów, ale problem istnieje.
 • TomaszMorus
  16.11.2013 13:53
  " Modlitwę zorganizowano w związku z niedawnym pokazem mody, który odbył się w kościele."
  Czy kościół jest nadal Świątynią Boga? Dlaczego katolicka gazeta nie potrafi nazwać sprawy po imieniu:
  " MODLITWĘ ZORGANIZOWANO W ZWIĄZKU Z BLUŹNIERCZĄ PROFANACJĄ ŚWIĄTYNI BOŻEJ na która zgodę wydał ks. proboszcz tejże świątyni.
  Pisanie po raz kolejny o tym, że ksiądz proboszcz "W dobrej wierze wyraziła zgodę na pokaz mody w kościele" i ubolewania Kurii Archidiecezji Warszawskiej jeśli ktoś poczuł się tym urażony jest po prostu skandaliczne. "NIE RÓBCIE TARGOWISKA Z DOMU OJCA MEGO" - to słowa samego Chrystusa.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
12°C Sobota
wieczór
9°C Niedziela
noc
5°C Niedziela
rano
12°C Niedziela
dzień
wiecej »