Na specjalnej audiencji Papież Franciszek przyjął prezydenta Republiki Konga Denisa Sassou N’Guesso.
Przywódca tej byłej kolonii francuskiej przybył do Włoch dla nawiązania współpracy z koncernem paliwowym Eni w eksploatacji niedawno odkrytych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Stąd prezydentowi towarzyszyła kilkunastoosobowa delegacja rządowa. W Watykanie spotkał się on także z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, abp. Pietro Parolinem.
W czasie rozmów z Denisem Sassou N’Guesso podkreślono pozytywny wkład Kościoła katolickiego w życie kongijskiego społeczeństwa, szczególnie w zakresie opieki społecznej i edukacji. Wskazano przy tym na dobre relacje między Stolicą Apostolską i Republiką Konga, wyrażając wolę zacieśnienia współpracy.
Gdy chodzi o sprawy międzynarodowe, omówiono sytuację w regionie centralnej Afryki. Warto zauważyć, że Republika Konga graniczy z pogrążonymi w chaosie krajami: Republiką Środkowoafrykańską i Demokratyczną Republiką Konga. Zwrócono tu uwagę na sprawę opieki nad uchodźcami, a także na kwestię bezpieczeństwa regionalnego, również w kontekście wzrostu napięć wywołanych przez fundamentalizmy.
Dzień wcześniej w wypadku autobusu szkolnego zginęła 15-latka.
Na liście pierwszy raz pojawił się opiekun osoby starszej i opiekun w domu pomocy społecznej.
Akta sprawy liczą prawie tysiąc tomów i wciąż ma ona charakter rozwojowy.
Dotyczy to m. in przedsiębiorców, lekarzy, inżynierów i nauczycieli.
Co czwarte dziecko trafiające dom"klasy wstępnej" nie umie obyć się bez pieluch.