W Strasburgu zakończyło się 36. Europejskie Spotkanie Młodych. Uczestnicy w większości wracają autokarami do domów. Jego gospodarz, abp Jean Pierre Grallet, podsumowując je powiedział, że „cały region otrzymał trzy łaski: gościnności, braterstwa i modlitwy”.
Młodzi uczestnicy pozostali rano w parafiach, które ich gościły przez te 5 dni, no i najpierw tam odbyły się celebracje, uroczyste Msze, modlitwa, żeby dziękować Panu Bogu i dziękować tym wszystkim, którzy dzięki spotkaniu mogli się ze sobą zobaczyć, poznać i nawiązać więzi przyjaźni. No a potem uroczyste obiady u rodzin, które gościły młodych.
To też był czas pożegnań. Młodzi mówili nam, że gościnność była tak ogromna, iż przypominała tę gościnność, którą uczestnicy spotkań europejskich znają z Polski. Widać było wzruszenie pożegnania, łzy się lały, no i młodzi odszukiwali swój autokar, żeby wyruszyć w drogę powrotną do Polski.
Wyjeżdżamy wszyscy ze Strasburga z nadzieją, że pielgrzymka zaufania, pojednania i miłości przez ziemię będzie trwała wszędzie tam, gdzie młodzi wyruszyli do swoich domów. Z tą więc nadzieją wracamy do Taizé także my, choć nie wszyscy, bo zostają jeszcze w Strasburgu ci, którzy rozpoczynali przygotowania, żeby podziękować parafiom, podziękować rodzinom. Będą tu jeszcze wraz z ekipą wolontariuszy do 20 stycznia.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.
„Proszę was, abyście świadomie i odważnie wybrali drogę komunikacji pokoju”
Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.