Mszę o jedność chrześcijan w moskiewskiej katedrze katolickiej odprawił tamtejszy ordynariusz, abp Paolo Pezzi.
Po Eucharystii przewodniczył on nabożeństwu ekumenicznemu z udziałem przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich, wśród których był też ks. Aleksiej Dikariew z Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego.
W homilii wygłoszonej na Mszy w intencji jedności chrześcijan abp Paolo Pezzi podkreślił wagę powołania uczniów Chrystusa, którzy gromadząc się wokół swego Mistrza zbliżają się również do siebie. Powołanie chrześcijańskie nigdy nie powoduje rozproszenia i podziałów, ale przynagla do jedności.
Wypowiadając się dla Radia Watykańskiego sekretarz generalny rosyjskiej Konferencji Biskupów Katolickich odpowiedział na pytanie o sens takich spotkań, zwłaszcza w Rosji: „Nie tylko na terenie rosyjskim, ale wszędzie w Kościele Powszechnym ta modlitwa jest wypełnieniem nakazu misyjnego Jezusa i również Jego nakazu jedności. Nie jest to krok polityczny, chciałbym to przede wszystkim pokreślić – powiedział ks. Igor Kowalewski. – Niestety bardzo często kojarzymy tę modlitwę z jakąś działalnością polityczną czy kulturową, ale jej sens jest o wiele większy. Chodzi o wypełnienie nakazu Jezusa Chrystusa «Aby wszyscy byli jedno»”.
Po zakończeniu Mszy ordynariusz Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu, na które przybyli reprezentanci różnych wyznań chrześcijańskich, w tym przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego.
Grób został udostępniony wiernym w niedzielę rano. Przed bazyliką ustawiają się długie kolejki.
Do awarii doszło ok. godz. 12.30. W Madrycie nie działają m.in. sygnalizacja świetlna i metro.
Uprawnionych do głosowania jest 135 kardynałów, którzy nie ukończyli 80 lat.
Obowiązujące zasady mają uwolnić proces wybory papieża od nacisków władz świeckich.
Nieoficjalnie wiadomo, że kardynałowie są za tym, by zaczęło się ono 5 lub 6 maja.
Jednocześnie powiedział, żę jest zaskoczony i zawiedziony dalszym rosyjskim bombardowaniem Ukrainy.