W niedzielę nie kupuję

Postanowiliśmy reaktywować naszą Internetową Kampanię Odmowy. Uważamy, że już przyczyniła się ona do pewnej zmiany świadomości Polaków. Wznawiamy ją, aby nie zmarnować tego, co już udało się dokonać.

Deklaracja programowa

Nie pozwolę sobą manipulować. Bronię wolności. Swojej i innych. Nie pójdę w niedzielę do sklepu. Nie chcę, aby przeze mnie tysiące ludzi, przede wszystkim kobiet, nie mogły w niedzielę zjeść obiadu z rodziną, odwiedzić znajomych lub pójść z dziećmi do parku. Nie pozwolę, by przeze mnie tysiące ludzi pracowało w niewolniczym systemie przez siedem dni w tygodniu.
Nie pozwolę się szantażować groźbami zwolnień w sklepach. To sklepy są dla mnie, a nie ja dla nich. Nie pozwolę, by właściciele placówek handlowych, a za nimi dziennikarze, powtarzali kłamstwo, że przeze mnie ktoś straci pracę. Nie pozwolę, by ktoś powołując się na mnie ograniczał wolność pracowników, odbierając im prawo do wypoczynku i normalnego życia rodzinnego. Wszystko, czego potrzebuję, kupuję od poniedziałku do soboty. To nieprawda, że jeżeli nie pójdę w niedzielę do sklepu, wydam w nim mniej pieniędzy. Nie pozwolę się obrażać. „Polacy przychodzą do hipermarketów z nudów”. Tak powiedziała dziennikarka ogólnopolskiej telewizji. W tym samym programie inny dziennikarz dowodził, że z powodu ograniczenia handlu niedzielnego w Radomiu mieszkańcy miasta „mogą najwyżej iść na spacer”, bo tylko hipermarkety zapewniały radomianom rozrywkę. To poniżające i obraźliwe. Właściciele hipermarketów mają w pogardzie swoich klientów. Uważają, że bez nich Polacy nie potrafią wypoczywać, świętować ani się bawić. Proponując rozrywkę najniższego lotu, równocześnie drenują kieszenie biednych ludzi, wciskając im w tzw. promocjach towary, których niejednokrotnie oni wcale nie potrzebują.
Nie zgadzam się na takie traktowanie. Nikt nie będzie mi mówił jak i gdzie mam spędzać czas wolny. Nikt nie będzie za mnie decydował. Umiem się bawić i odpoczywać. Nie muszę tego robić w sklepie. „Nie czyn drugiemu, co tobie nie miło”. Nie chcę pracować w niedzielę i nie zamierzam innych zmuszać do tego, czego nie chcę dla siebie. Jestem człowiekiem, nie pozwolę się zredukować tylko do roli konsumenta. Robienie zakupów nie jest sensem mojego życia. Chcę być, a nie mieć. Chcę normalnie żyć i pozwalam normalnie żyć innym. Niedziela od tysiącleci jest dniem odpoczynku. Mojego i innych.

STOP KUPOWANIU W NIEDZIELĘ!!!

Weź udział w Internetowej Kampanii Odmowy „W niedzielę nie chodzę do sklepu” Jeśli przyłączysz się do naszej Internetowej Kampanii Odmowy „W niedzielę nie chodzę do sklepu” dopisz się TUTAJ

Między innymi oni dołączyli do Internetowej Kampanii Odmowy:

http://www.opoka.org.pl http://www.katolicka.alleluja.pl http://www.agape.end.pl http://www.cliparty.chrzescijanskie.prv.pl http://www.rozaniec-rodzicow.prv.pl http://www.kmdm.prv.pl http://www.kociewie.info.pl http://papiotr.blog.pl Radio Plus Łódź http://www.joannab.alleluja.pl http://www.grupamedialna.info http://www.isidorus.net http://brutal.blog.pl Parafia NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach http://www.gniezno.odnowa.opoka.org.pl http://www.gniezno.ofmconv.opoka.org.pl http://www.ak.org.pl http://www.dk.oaza.org.pl http://www.taize.abc.pl http://www.sekcjasportowa.prv.pl http://www.wiktor.alleluja.pl http://www.jerzy.alleluja.pl http://szczepanek.org Radio Plus Bydgoszcz http://www.paulus.org.pl http://www.zielona.plock.opoka.org.pl http://www.pomoce.plock.opoka.org.pl Portal Diecezji Radomskiej www.annaberg.prv.pl SWK.pl - Serwis Wydawców Katolickich http://www.nspj.nowytarg.pl http://www.radom.kik.opoka.org.pl http://www.lmm.pl Parafia Żalno http://www.diecezja.wloclawek.pl/da Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiercezji Poznańskiej http://www.wokol-oltarza.prv.pl http://www.kazikq.alleluja.pl http://www.wzon.prv.pl http://www.npr.pl http://www.wosiu.prv.pl Centrum Wolontariatu w Bydgoszczy Młodzieżowa Grupa Modlitewna http://prawy.pl http://chwalciepana.toplista.pl http://www.mikolaj.bochnia.pl http://www.stronie.swidnica.opoka.org.pl http://www.kostecki.pl http://www.stronie.toplista.pl http://www.brzeznica.diecezja.swidnica.pl http://www.doris.alleluja.pl http://www.nsj.wlodawa.info http://www.sw.kazimierz.koszalin.opoka.org.pl http://www.katedra.opole.pl http://www.ppt.lap.pl http://www.odnowa.int.pl http://zascianek.pl http://www.jurandot.prv.pl http://www.kowalczyka.of.pl http://www.kazimierz.org http://www.wloclawek.ofm.krakow.pl http://www.wloclawek.ofm.krakow.pl http://www.historia.org.pl http://www.malawi.alleluja.pl http://opakowania.xhaven.net http://republika.pl/djarosik_allegro http://www.swmarek.waw.pl http://www.rodzina.lo.pl http://www.wspolnota.rodzin.omi.org.pl http://www.kinowo.com http://www.liturgia.wroclaw.pl http://www.krzyz-zawada.katowice.opoka.org.pl http://www.kleszcz.hg.pl http://www.torun.com/koliber http://www.mati1977.alleluja.pl http://aidit.neostrada.pl http://www.parafia.cieszanow.pl http://www.jezuici.pl/arka http://www.magplus.prv.pl http://www.rosary.katolik.pl http://www.kleszcz.hg.pl http://www.erm.pl http://www.jozefpuszczykowo.archpoznan.org.pl http://www.zbroszaduza.mkw.pl http://www.jurgow.pl http://www.libiszewski.pl http://www.buli1990.alleluja.pl http://www.parafia-maryi-krolowej.poznan.pl http://psychologia4u.w.interia.pl http://www.odnowa.hg.pl Dziękujemy!!! Czekamy na następne zgłoszenia Wstaw na swojej stronie baner lub logo akcji. Możesz też wstawić kod:
«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
17°C Czwartek
rano
26°C Czwartek
dzień
27°C Czwartek
wieczór
22°C Piątek
noc
wiecej »