Papież Franciszek zatwierdził propozycje dotyczące przyszłości Instytutu Dzieł Religijnych (IOR - tzw."banku watykańskiego"), podkreślając znaczenie jego misji - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Zostały one wypracowane przez szereg kompetentnych w tej dziedzinie instytucji watykańskich i przedstawione Ojcu Świętemu przez sekretarza ds. ekonomicznych, kard. Georga Pella.
Pomaga on Ojcu Świętemu w pełnieniu jego misji pasterza powszechnego oraz instytucjom i poszczególnym osobom współpracującym w jego posłudze. Prezes Rady Nadzorczej, Ernst von Freyberg oraz zarząd IOR wypracują plan zapewniający, aby IOR mógł wypełniać swoją misję jako część nowych struktur finansowych Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego. Zostanie on przedstawiony Radzie Kardynałów (tzw. K-8) oraz Radzie ds. Ekonomii.
Działania Instytutu Dzieł Religijnych nadal będą kontrolowane przez Urząd Informacji Finansowej (AIF). Jednocześnie prefekt Sekretariatu ds. Ekonomicznych, kard. George Pell zapewnił, że Stolica Apostolska i Państwo Watykańskie nadal będą starały się o dostosowanie systemu prawnego i uregulowań w tej dziedzinie do najlepszych praktyk na szczeblu międzynarodowym. "Ścisły nadzór regulacyjny i poprawa przestrzegania, przejrzystości i operatywności rozpoczęte w 2012 roku i znacznie przyspieszone w 2013 roku
mają kluczowe znaczenie dla przyszłości Instytutu" - czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.