Prawnicy krytykują projekty zmian w prawie karnym, dotyczące tzw. przestępstw z nienawiści, np. wobec homoseksualistów. Mimo to sejmowe kluby forsują kolejne pomysły, pisze "Nasz Dziennik".
Gazeta pisze o kilku takich projektach, autorstwa Twojego Ruchu, PO i SLD, które trafiły do sejmowej podkomisji. Prawnicy z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego nie zostawili na nich suchej nitki, zwracając uwagę m.in. na niekonstytucyjność proponowanych zapisów.
Szczególnie skrytykowany został projekt TR, który miałby wprowadzić karalność za stosowanie gróźb bądź znieważanie "ze względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną". Prawnicy OI podkreślili, że prawo nie może stanowić instrumentu "do narzucania społeczeństwu określonego światopoglądu lub wzorców zachowań zgodnych z oczekiwaniami projektodawców". Natomiast w przypadku projektu TR mają one "wybitnie ideologiczny charakter, lansując konieczność szczególnej ochrony osób ze względu na ich upodobania seksualne".
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.