Belfast: wiec przeciw ustawie aborcyjnej

Rząd Irlandii Północnej chce wprowadzić przepisy zezwalające na zabijanie dzieci niepełnosprawnych.

Bernadette Smyth z grupy Precious Life (Cenne życie) z Irlandii Północnej powiedziała, że sobotnie zebranie się około 4000 osób było wiadomością dla premiera Endiego Kenny’ego i ministra sprawiedliwości Davida Forda, że „życie wszystkich dzieci nienarodzonych musi być chronione” w każdym stadium ich rozwoju. 

Smyth stwierdziła także, że ten „wiec dla życia” był czystą demonstracją, że większość ludzi Republiki nie chce żadnych kroków, które liberalizowałyby prawo aborcyjne. – Nasz komunikat do premiera jest jasny, zebrani tu ludzie nie będą milczeć, gdy życie nienarodzonych jest zagrożone – powiedziała.

Była to także wiadomość do ministra sprawiedliwości, że nie powinien on próbować przeforsowywać przepisów, które pozwalałaby na zabicie dziecka w przypadku niepełnosprawności. Rozważa on właśnie takie zmiany w przepisach.

Smyth dodała również, że nienarodzone dzieci, które są niepełnosprawne, powinny mieć takie samo zabezpieczenia prawne, jak wszyscy.

Niamh Ui Bhriain z Instytutu Życia powiedziała, że działacze aborcyjni chcą zmienić prawo tak, by aborcja stała się jedynym wyborem rodzin, które dowiadują się, że dziecko będzie niepełnosprawne. – Dążenie, by zmusić do aborcji rodziny, [których dzieci mogą być niepełnosprawne], naprawdę jest najgorszą formą dyskryminacji, a dla tych nienarodzonych dzieci, które są w znacznym stopniu niepełnosprawne, to jest śmiertelna forma dyskryminacji - powiedziała. Ui Bhriain stwierdziła, że głosy większości rodziców były ignorowane w debacie o aborcji dzieci niepełnosprawnych, i właśnie ta demonstracja dała im głos.

Kwestia zabijania dzieci nienarodzonych, które są niepełnosprawne, ujrzała światło dzienne w zeszłym roku, gdy dwie kobiety, jedna w ciąży bliźniaczej, dowiedziały się, że ich dzieci mają bezmózgowie i zgodnie z prawem Irlandii Północnej nie mogły dokonać aborcji.  Odwołały się do ministra zdrowia, by zmienił przepisy w takich przypadkach.

David Ford sprawdza, czy prawo może być zmienione na takie, by można było zabijać dzieci niepełnosprawne, jak również te poczęte w wyniku gwałtu i kazirodztwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  9°C Niedziela
  dzień
  9°C Niedziela
  wieczór
  6°C Poniedziałek
  noc
  1°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »