Rząd Irlandii Północnej chce wprowadzić przepisy zezwalające na zabijanie dzieci niepełnosprawnych.
Bernadette Smyth z grupy Precious Life (Cenne życie) z Irlandii Północnej powiedziała, że sobotnie zebranie się około 4000 osób było wiadomością dla premiera Endiego Kenny’ego i ministra sprawiedliwości Davida Forda, że „życie wszystkich dzieci nienarodzonych musi być chronione” w każdym stadium ich rozwoju.
Smyth stwierdziła także, że ten „wiec dla życia” był czystą demonstracją, że większość ludzi Republiki nie chce żadnych kroków, które liberalizowałyby prawo aborcyjne. – Nasz komunikat do premiera jest jasny, zebrani tu ludzie nie będą milczeć, gdy życie nienarodzonych jest zagrożone – powiedziała.
Była to także wiadomość do ministra sprawiedliwości, że nie powinien on próbować przeforsowywać przepisów, które pozwalałaby na zabicie dziecka w przypadku niepełnosprawności. Rozważa on właśnie takie zmiany w przepisach.
Smyth dodała również, że nienarodzone dzieci, które są niepełnosprawne, powinny mieć takie samo zabezpieczenia prawne, jak wszyscy.
Niamh Ui Bhriain z Instytutu Życia powiedziała, że działacze aborcyjni chcą zmienić prawo tak, by aborcja stała się jedynym wyborem rodzin, które dowiadują się, że dziecko będzie niepełnosprawne. – Dążenie, by zmusić do aborcji rodziny, [których dzieci mogą być niepełnosprawne], naprawdę jest najgorszą formą dyskryminacji, a dla tych nienarodzonych dzieci, które są w znacznym stopniu niepełnosprawne, to jest śmiertelna forma dyskryminacji - powiedziała. Ui Bhriain stwierdziła, że głosy większości rodziców były ignorowane w debacie o aborcji dzieci niepełnosprawnych, i właśnie ta demonstracja dała im głos.
Kwestia zabijania dzieci nienarodzonych, które są niepełnosprawne, ujrzała światło dzienne w zeszłym roku, gdy dwie kobiety, jedna w ciąży bliźniaczej, dowiedziały się, że ich dzieci mają bezmózgowie i zgodnie z prawem Irlandii Północnej nie mogły dokonać aborcji. Odwołały się do ministra zdrowia, by zmienił przepisy w takich przypadkach.
David Ford sprawdza, czy prawo może być zmienione na takie, by można było zabijać dzieci niepełnosprawne, jak również te poczęte w wyniku gwałtu i kazirodztwa.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.
W trudnej sytuacji zwierzak może szukać u nas wsparcia - uważa behawiorystka, Sylwia Matulewska.
Carter był 39. prezydentem USA. Sprawował ten urząd w latach 1977-1981.
W Nowy Rok w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.