W brazylijskim mieście Fortaleza odbył się kongres młodzieży katolickiej zaangażowanej w ruch Shalom. W związku z jego 25-leciem spotkanie stało się wydarzeniem międzynarodowym.
Uczestnicy przybyli z 50 miast Brazylii, jak też z Izraela, Portugalii, Paragwaju, Chile, Peru i innych krajów. W sumie w kongresie uczestniczyło ponad 6 tys. młodzieży.
Trzydniowemu spotkaniu w Fortalezie towarzyszyło tegoroczne hasło Światowego Dnia Młodzieży „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5, 3). „Jest to wydarzenie przeznaczone nie tylko dla młodzieży zrzeszonej we wspólnocie Shalom. Kongres jest dla całej wspólnoty Kościoła. Przeżywamy w Fortalezie mini-Światowy Dzień Młodzieży” – zaznaczyła przedstawicielka organizatorów spotkania Jussara Marques.
Kongres rozpoczęto Mszą, której przewodniczył ks. João Wilker Chagas, odpowiedzialny za sekcję młodzieżową Papieskiej Rady ds. Świeckich. Podczas kongresu młodzież wysłuchała kilku konferencji. Wśród zaproszonych prelegentów byli: założyciel katolickiej wspólnoty Shalom Moysés Azevedo, współzałożycielka tejże wspólnoty pisarka Emmir Nogueira i wspomniany już ks. João Wilker Chagas. Największe zainteresowanie wzbudzili trzej młodzi przybyli z Hajfy w Izraelu. Dzielili się doświadczeniami, jak można żyć, budować pokój i tolerancję w warunkach konfliktu zbrojnego. W przerwach między konferencjami młodzież miała możliwość występowania na scenie, aby zaprezentować swoje uzdolnienia. Wieczorami odbywały się koncerty muzyczne, podczas których prezentowano młodzieżowe piosenki religijne.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.