7 października będzie dniem modlitwy różańcowej w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie. Zaprasza do niej Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Modlitwa we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej odbędzie się we wszystkich 19 krajach, gdzie obecne są biura stowarzyszenia, ale zaproszeni są do niej ludzie dobrej woli na całym świecie. Inicjatywa przebiegać będzie pod hasłem: prześladowani, ale nigdy nPatrzyliśmy na ten krzyż, kiedy byliśmy zmuszani do opuszczenia naszych domów. Jest to krzyż bólu, smutku i nadziei, krzyż sprzeciwu i wytrwałości tych, którzy znoszą niesprawiedliwość, ale zachowują go w miłoście zapomniani.
„Patrzyliśmy na ten krzyż, kiedy byliśmy zmuszani do opuszczenia naszych domów. Jest to krzyż bólu, smutku i nadziei, krzyż sprzeciwu i wytrwałości tych, którzy znoszą niesprawiedliwość, ale zachowują go w miłości. Przenosimy ten krzyż z naszych ziem w Niniwie do innych krajów i nadal trzymamy się go kurczowo. Mimo wszystko można zobaczyć uśmiech na naszych twarzach”.
Tym świadectwem irackiego seminarzysty Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza do modlitwy o pokój i ustanie prześladowań w Iraku, Syrii i całym Bliskim Wschodzie. Jest to odpowiedź na nieustanne apele Papieża Franciszka oraz patriarchów i biskupów z Iraku i Syrii o pomoc i modlitwę ze te kraje. Rozważania do modlitwy, które są świadectwami wiary w obliczu prześladowań, przygotowali iraccy chrześcijanie. Są one dostępne na stronie stowarzyszenia: www.pkwp.org.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.