Celem ruchu jest w pierwszym rzędzie poznanie się indonezyjskich intelektualistów katolickich między sobą, a następnie umocnienie ich doświadczenia duchowego i współpracy.
W Indonezji powstaje ruch katolickich intelektualistów i naukowców. Pomysł ten zrodził się w komisji apostolatu świeckich tamtejszego episkopatu. Dla jego realizacji biskupi zaprosili ok. 60 osób z rejonu stołecznej Dżakarty. Są to znaczące osobistości świata kultury i nauki, które jako katolicy działały dotychczas w rozproszeniu w swoich środowiskach zdominowanych przez islam. Obecnie Kościół postawił na ich współpracę, tworząc specjalne stowarzyszenie.
Celem ruchu jest w pierwszym rzędzie poznanie się indonezyjskich intelektualistów katolickich między sobą, a następnie umocnienie ich doświadczenia duchowego i współpracy. Episkopat liczy także na ich wpływ na wspólnotę katolicką oraz całe społeczeństwo Indonezji. Kraj ten zamieszkuje największa na świecie wspólnota muzułmańska. Katolicy stanowią niewielką 3-procentrową mniejszość, liczącą się jednak pod względem aktywności społecznej, zwłaszcza w większych aglomeracjach, jak właśnie Dżakarta.
W stolicy władze miasta nie wystawią przeznaczonych do zbierania tekstyliów kontenerów.