Widziałem jednak tak wiele ofiar i tak wielu męczenników, że dziś jestem już gotowy umrzeć za naszą wiarę” – oświadczył we włoskim parlamencie ormiańskokatolicki ordynariusz Aleppo.
Po dziś dzień programy pomocowe w Syrii faworyzują dżihadystów. Realizowany jest program, by nie powiedzieć spisek, którego celem jest oczyszczenie Bliskiego Wschodu z chrześcijan – powiedział we włoskim parlamencie ormiańskokatolicki arcybiskup Aleppo Butros Marayati. Złożył on świadectwo przed parlamentarną komisją praw człowieka.
Syryjski biskup mówił o dramatycznej sytuacji, jaka panuje w dzielnicach Aleppo niekontrolowanych przez dżihadystów. To właśnie tam żyją chrześcijanie. Zostali oni pozostawieni na pastwę losu. Brakuje im prądu, wody, pożywienia i lekarstw. Wszelka pomoc humanitarna dociera do dzielnic rebelianckich.
W takiej sytuacji chrześcijanie decydują się na ucieczkę. Wyjechała już połowa moich wiernych – powiedział abp Marayati. Zaznaczył jednak, że nawet przy ucieczce chrześcijanie doświadczają dyskryminacji. Ponieważ nie pochodzą z terenów kontrolowanych przez dżihadystów, odmawia się im statusu uchodźcy.
Ormiański arcybiskup prosi Europę o pomoc. Przypomina, że do Aleppo coraz bardziej zbliża się Państwo Islamskie. Pozostało zaledwie 30 km. Abp Marayati zapewnia, że sam pozostanie na miejscu aż do końca „Kiedyś bałem się śmierci. Widziałem jednak tak wiele ofiar i tak wielu męczenników, że dziś jestem już gotowy umrzeć za naszą wiarę” – oświadczył we włoskim parlamencie ormiańskokatolicki ordynariusz Aleppo.
Tak mówi premier Tusk. Opozycja wskazuje na wielką woltę, jakiej właśnie dokonuje.
Zgodnie z tegoroczną ustawą budżetową deficyt na koniec 2025 r. może wynieść ponad 288 mld zł.
To pierwszy taki nakaz wydany wobec dużej firmy technologicznej - podkreślił tygodnik "Nikkei Asia".
W wywiadzie dla Fox News ocenił, że porozumienie z Rosją na temat wojny "wyłania się".
UNICEF: przemoc wobec nieletnich przybiera często drastyczną postać.