Pospieszalski: Są obszary, o które nie wolno pytać

Wskazane zostały obszary w biografii urzędującego prezydenta, o których nie wolno mówić - tak decyzję zarządu telewizji publicznej ocenił gospodarz zawieszonego programu "Jan Pospieszalski: Bliżej".

Wczorajsze główne wydanie "Wiadomości" miało być okazją do przeprosin TVP za zachowanie Tomasza Lisa, który cytował fałszywy wpis na Twitterze i jego autorstwo przypisał Kindze Dudzie. Przeprosił w TVP Info, tę jego wypowiedź odtworzono także w "Wiadomościach". Ale to był dopiero początek przepraszania.

Zaraz potem zostało odczytane oświadczenie TVP, w którym zarząd telewizji przeprosił także za materiały, które znalazły się w ostatnim odcinku programu Jana Pospieszalskiego. Zostało tam m.in. zadane pytanie o to, czy widzowie są gotowi głosować na "kandydata popieranego przez WSI".

Właśnie związki urzędującego prezydenta z WSI były tematem ostatniego odcinka programu Jana Pospieszalskiego, za który to program przepraszała TVP w wiadomościach. Po przeprosinach okazało się, że program Jana Pospieszalskiego został zawieszony. Autor i producent skomentowali krótko sprawę na Facebooku: "Przed 2 godzinami otrzymaliśmy lakoniczną informację od dyrekcji, że program jest w tym tygodniu zawieszony. Nie podano żadnego uzasadnienia. W programie zgodnie z zeszłotygodniowymi uzgodnieniami miał gościć m.in. Paweł Kukiz. Wyrażamy zaniepokojenie taką formą współpracy z naszą redakcją".

Następnie na ich profilu i na YouYube pojawił się komentarz Jana Pospieszalskiego. Redaktor przypomniał, że, jak mówili w jego programie Wojciech Sumliński i Romuald Szeremietiew, WSI to ludzie, których szkoliło GRU. Dodał też, że władze TVP wyświadczyły prezydentowi Komorowskiemu niedźwiedzią przysługę, gdyż pokazały, że są obszary w jego życiorysie, o których mówić nie wolno. Pokazały też, jak powiedział Jan Pospieszalski, że istnieją: "dziwne, niebezpieczne, moim zdaniem, powiązania między sztabem Bronisława Komorowskiego, a władzami telewizji publicznej".

Pawel Pierzchanowski Jan Pospieszalski znika z anteny TVP

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
28°C Piątek
dzień
30°C Piątek
wieczór
26°C Sobota
noc
20°C Sobota
rano
wiecej »