Tysiące biegło, tysiące kibicowało

Zakończył się 3. Nocny Wrocław Półmaraton. Wygrał Kenijczyk.

Biegacze wystartowali o godz. 21 spod Stadionu Olimpijskiego. Najszybszy zawodnik linię mety minął po niewiele ponad godzinie. Kenijczyk David Kiprono Metto uzyskał czas 1:03:05. Kolejne miejsca zdobyli: John Kibichy Tanui i Francis Lagat. Pierwszym polskim zawodnikiem, który minął metę był czwarty w ogólnej klasyfikacji Arkadiusz Gardzielewski. Natomiast pierwszą panią, która ukończyła bieg została Martyna Dancewicz. Ostatni zawodnicy dotarli na metę kilka minut przed północą

Należy podkreślić, że organizatorzy musieli zwiększyć limit uczestników, bo impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ostatecznie wzięło w niej udział 7,5 tys. biegaczy. Mimo dość późnej pory zawodnicy mogli liczyć na ogromny doping. Wielu mieszkańców miasta żywiołowo wspomagała zawodników.

Dodatkową atrakcją było trwające na Moście Grunwaldzkim widowisko związane z prezentacją programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Kolejna okazja do wielkiego biegania w stolicy Dolnego Śląska tuż po wakacjach. 13 września odbędzie się 33. PKO Wrocław Maraton. Zapisy i informacje na www.wroclaw.maraton.pl