Konfrontacja Kaczmarka z Engelkingiem

- W czwartek rano rozpoczęło się posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. nacisków, podczas którego odbędzie się konfrontacja b. zastępcy prokuratora generalnego Jerzego Engelkinga i b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka. Zarówno Kaczmarek, jak i Engelking, zeznawali już przed sejmowymi śledczymi.

Przed wejściem na salę Kaczmarek powiedział dziennikarzom, że ma nadzieję, iż konfrontacja będzie miała charakter merytoryczny a nie emocjonalny. "Oczekuję ustalenia prawdy" - dodał.

Poseł Stanisław Chmielewski (PO) powiedział PAP, że w konfrontacji interesuje go nie tylko to, co powiedzą świadkowie, ale także jak będą się zachowywać mówiąc o tej samej sprawie. Z kolei Arkadiusz Mularczyk (PiS) zaznaczył, że nie wie, czemu ma służyć ta konfrontacja. Na sali pojawił się minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Szef komisji Sebastian Karpiniuk (PO) w połowie czerwca ocenił, że konfrontacja między Kaczmarkiem a Engelkingiem jest konieczna, ponieważ to, co mówili, bardzo często jest sprzeczne.

Latem 2007 r. ABW, na wniosek warszawskiej prokuratury, zatrzymała Kaczmarka, b. komendanta głównego policji Konrada Kornatowskiego i b. szefa PZU Jaromira Netzla. Postawiono im zarzuty dotyczące m.in. zatajenia spotkania Kaczmarka z Ryszardem Krauze 5 lipca tego roku w hotelu Marriott oraz wzajemnego nakłaniania do fałszywych zeznań.

Prokuratura badała m.in. czy Krauze po spotkaniu z Kaczmarkiem przekazał informacje na temat akcji CBA posłowi Samoobrony Lechowi Woszczerowiczowi. 31 sierpnia 2007 r. Engelking zorganizował multimedialną konferencję. Zaprezentował na niej materiały operacyjne ze śledztwa dotyczącego zarzutów wobec Kaczmarka, Netzla i Kornatowskiego.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  23°C Wtorek
  noc
  19°C Wtorek
  rano
  26°C Wtorek
  dzień
  27°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »