Wobec zapowiedzi koncertu, który ma odbyć się 15 sierpnia radny mazowiecki i przewodniczący Komitetu Obrony Tradycji Narodowych „Pro Polonia” zapowiedział krucjatę modlitewną.
Wezwał do odmawiania różańca i Koronki do Miłosierdzia, a także odprawiania Mszy św. polowej na Placu Bankowym, przed siedzibą władz miejskich, które wydały zezwolenie na koncert kontrowersyjnej piosenkarki.
Z prośbą o odprawienie takiej mszy Marian Brudziński zwrócił się do Kurii archidiecezji warszawskiej.
Moderator wydziałów duszpasterskich kurii, ks. Henryk Małecki zaznacza w odpowiedzi, że niewątpliwie każda słuszna sprawa będzie wspierana modlitwą kapłanów i wiernych. Po czym pisze: „Misją świeckich w Kościele jest obrona i godne prezentowanie słusznych racji, ale nie można Mszy świętej traktować jako formy protestu. Dlatego Wydział Duszpasterstwa nie udziela zezwolenia na tego typu działania” - kończy swoją odpowiedź ks. Małecki.
„Stanowisko abp. Kazimierza Nycza jest jednoznaczne, koncert Madonny w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej jest bardzo niefortunną zbitką wydarzeń, tym bardziej, że artystka jest znana ze swoich antyreligijnych ekscesów – powiedział KAI ks. Rafał Markowski, rzecznik archidiecezji warszawskiej. – Jesteśmy gotowi wspierać każdą dobrą akcję modlitwą i działaniem, ale nie można traktować Mszy św. jako protestu przeciwko komuś, protest nie może przybierać takiej formy” – podkreślił.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...