Zachodniopomorska policja zatrzymała siedmiu mężczyzn podejrzanych o fałszowanie pieniędzy i wprowadzanie ich do obrotu - poinformowano w sobotę PAP w zespole prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Zachodniopomorska policja zatrzymała siedmiu mężczyzn podejrzanych o fałszowanie pieniędzy i wprowadzanie ich do obrotu - poinformowano w sobotę PAP w zespole prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Mężczyznom grozi do 25 lat więzienia.
Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z Gryfina i policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP od momentu, gdy właściciel sklepu w jednej z podgryfińskich miejscowości zgłosił, że kilku mężczyzn kupiło u niego alkohol i papierosy płacąc ośmioma fałszywymi banknotami o nominale 100zł.
Po szerokich działaniach policyjnych funkcjonariusze zatrzymali sześciu mężczyzn mieszkających w powiecie gryfińskim i na terenie graniczącym z nim. 19-letni Heinz P., 31-letni Marcin Ł., 21-letni Kacper T., 18-letni Konrad B. oraz 28-letni Marcin O. zostali zatrzymani w różnych miejscach. Pięciu z nich usłyszało zarzuty dotyczące wprowadzenia lub usiłowania wprowadzenia fałszywych banknotów w obieg.
Policjanci na terenie posesji w powiecie gryfińskim, gdzie mieszkał jeden z zatrzymanych, odnaleźli 13 fałszywych banknotów, które zakopane były w ziemi. Część z nich była już nadpalona lub w znacznym stopniu zniszczona. Najprawdopodobniej mężczyźni chcieli się pozbyć dowodów.
Funkcjonariusze zatrzymali jeszcze 38-letniego Zbigniewa F., który - wg policji - był głównym producentem fałszywek. Policjanci znaleźli u niego komputer, dzięki któremu mężczyzna najprawdopodobniej drukował pieniądze. 38-latek usłyszał zarzuty fałszowania oraz wprowadzenia w obieg pieniędzy o nominałach 100 zł.
Sześciu z siedmiu zatrzymanych decyzja sądu trafiło do aresztu. Policja ustala od kiedy mężczyźni fałszowali banknoty i jak wiele udało im się wprowadzić do obrotu.
Sytuacja bezpieczeństwa na Haiti systematycznie pogarsza się od kilku lat.
W tym roku przypada 1700. rocznica pierwszego soboru ekumenicznego w Nicei.
Scholz skrytykował propozycję zwiększenia wydatków na obronność do 3,5 proc. PKB.