O pokój na Półwyspie Koreańskim i możliwość podjęcia przez jej ludność samodzielnych decyzji o swojej przyszłości zaapelowali do przywódców obu państw, do krajów sąsiednich i do całego narodu dwaj biskupi z Korei Południowej, Lazzaro You Heung-sik i Peter Lee Ki-heon.
Są to przewodniczący dwóch komisji tamtejszego episkopatu: Sprawiedliwości i Pokoju oraz Pojednania Narodu Koreańskiego. Przewodniczyli oni 6 marca Mszy przy granicy z Koreą Północną, po czym wystosowali swój apel.
Biskupi przypominają, że między obu państwami koreańskimi od 60 lat jest zawieszenie broni, ale nie pokój. Gdyby znowu wybuchł konflikt zbrojny, to przy możliwościach, jakie daje dzisiejsza broń, Korea – tak Południowa, jak i Północna – mogłaby nie przeżyć. Hierarchowie wzywają zatem rządzących obu stron, by powstrzymali wojnę i zabiegali o pokój, który jest jedyną drogą do ponownego zjednoczenia kraju. Przypominają też cierpienia, jakich doznali Koreańczycy pod okupacją japońską (1910-1945). Apelują o wznowienie regionalnych rozmów o rozbrojeniu nuklearnym. Wreszcie wzywają wszystkich koreańskich chrześcijan do duchowej przemiany i zerwania z mentalnością „zimnej wojny”.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.