Na Uniwersytecie św. Tomasza w Manilii zakończył się trwający przez cały lipiec program studyjny dla kleryków dominikańskich. Wzięło w nim udział 14 alumnów: 6 z Wietnamu, 4 z Filipin, 2 z Japonii i po jednym z Chin i Australii.
Program obejmował wykłady dotyczące dominikańskiego charyzmatu i tradycji, w szczególności teologii św. Tomasza, wygłaszane przez profesorów tego uniwersytetu. Nie brakowało też okazji do zetknięcia się ze współczesnymi problemami Kościoła i społeczeństwa w tym regionie.
Należy do nich m.in. dialog chrześcijańsko–muzułmański. W tym celu uczestnicy udali się na wyspę Mindanao i uczestniczyli w spotkaniach Ruchu Dialogu Silsilah oraz rozmawiali z pracującymi tam misjonarzami z Włoch. Inne problemy, z którymi mieli okazję głębiej się zaznajomić, to migracja oraz pleniący się - szczególnie w krajach azjatyckich - handel ludźmi. Na zakończenie spotkania klerycy wsłuchali podsumowującego wykładu o. Quirico Pedregosy, prowincjała z Filipin, nt. duchowości dominikańskiej w kontekście misji.
Japoński uczestnik spotkania, br. Jean Kota Kanno, powiedział KAI, że spotkanie z młodymi dominikanami miało olbrzymie znaczenie szczególnie dla braci z Wietnamu i Chin. - Szkoda, że ze względu na napiętą sytuację w swoim kraju nie dojechali bracia z Pakistanu - zaznaczył dominikański diakon.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.