Linie lotnicze EgyptAir poinformowały, że wynegocjowały z porywaczem samolotu, który wylądował we wtorek na Cyprze, wypuszczenie wszystkich pasażerów oprócz pięciorga obcokrajowców i członków załogi.
Trzy źródła w siłach bezpieczeństwa na lotnisku w Aleksandrii (Egipt), skąd wyleciała maszyna, powiedziały agencji Reutera, że wśród pasażerów jest 8 Brytyjczyków i 10 Amerykanów.
Porywacz samolotu linii lotniczych EgyptAir to obywatel Egiptu, którego była żona przebywa na Cyprze - podały we wtorek miejscowe media. Według brytyjskiej telewizji Sky News mężczyzna poprosił o azyl polityczny i przydzielenie mu tłumacza.
Wcześniej władze Cypru poinformowały, że na pokładzie uprowadzonego we wtorek samolotu linii EgyptAir, który wylądował na lotnisku w Larnace, może znajdować się ładunek wybuchowy. Według agencji Reutera porwany samolot to Airbus 320.
Wcześniej źródła w cypryjskiej policji i urzędzie lotnictwa cywilnego, na które powołuje się Reuters, przekazały, że maszyna została zmuszona do zejścia z kursu na trasie między Aleksandrią a Kairem i do lotu w stronę Cypru.
Jak podaje Sky News Prezydent Cypru Nicos Anastasiades oznajmił, że porwanie nie jest związane z terroryzmem. Według mediów porywacz żąda uwolnienia więźniarek z Egiptu.
Pojawiły się też wątpliwości co do tożsamości porywacza. Egipskie media zidentyfikowały go jako Ibrahima Abdela Tawwaba Samaha, profesora weterynarii na Uniwersytecie w Aleksandrii. Jednak jego kolega z pracy powiedział później agencji Reutera, że profesor jest wśród porwanych. Cypryjskie ministerstwo spraw zagranicznych zidentyfikowało porywacza samolotu linii EgyptAir jako obywatela Egiptu, Seifa Eldina Mustafę.
Władze Egiptu wysyłają na Cypr samolot, którym do kraju mają wrócić pasażerowie.
Według EgyptAir na pokładzie porwanego samolotu było 56 pasażerów, sześciu członków załogi i przedstawiciel sił bezpieczeństwa. Wcześniej informowano o 81 osobach w samolocie.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.