Watykańskie znaczki i monety do kupienia online

Już niedługo Watykan wprowadzi możliwość kupowania przez internet znaczków pocztowych i monet z podobizną papieża Benedykta XVI - poinformowała w piątek austriacka agencja APA.

Jak podał watykański dziennik "L'Osservatore Romano", w sklepie internetowym na stronie Stolicy Apostolskiej (www.vaticanstate.va) będzie można nabyć znaczki, monety i watykańskie karty telefoniczne. W ofercie znajdą się ponadto małoformatowe reprodukcje, przedstawiające najsłynniejsze posągi z watykańskich muzeów oraz plakaty i książki dla dzieci.

Zamawiający będzie musiał zalogować się na stronie i zakupić wybrane produkty, które następnie zostaną mu dostarczone.

Nowa oferta Watykanu na pewno spotka się z wdzięcznością wielu wiernych, którzy podczas wizyt w Watykanie nie będą musieli już wystawać w długich kolejkach po znaczki i monety z wizerunkiem papieża.

Internetowy sklep to kolejny krok w unowocześnianiu funkcjonującej od dwóch lat watykańskiej witryny. Już teraz zobaczyć na niej można m.in. galerię zdjęć papieskich samochodów, watykańskie prawo jazdy czy historyczne nagrania z archiwów Watykanu, np. nagranie upamiętniające rozpoczęcie Soboru Watykańskiego II.

Codziennie stronę Stolicy Apostolskiej odwiedza 2,8 tys. internautów. Jest ona dostępna w pięciu wersjach językowych - po włosku, niemiecku, francusku, angielsku i hiszpańsku. "Dzięki tej stronie chcemy dotrzeć do jak największej liczby wiernych, a także internautów chcących poznać Watykan" - czytamy na portalu.

Największą popularnością cieszą się uaktualniane co kilka minut obrazy z kamer internetowych. Niektóre z nich pokazują grób Jana Pawła II oraz ogrody watykańskie; inne - kolumnadę na placu Św. Piotra oraz ogrody otaczające letnią rezydencję papieską w Castel Gandolfo (gdzie Benedykt XVI będzie przebywał do końca września).

W sieci funkcjonuje też "tradycyjna" strona Watykanu www.vatican.va, na której zamieszczane są dokumenty kościelne.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Piątek
wieczór
0°C Sobota
noc
0°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
wiecej »