Dwa największe Kościoły Niemiec oraz Niemiecki Komitet Olimpijski (DOSB) zaapelowały o wydanie zdecydowanej walki dopingowi.
W zaprezentowanym we Frankfurcie nad Menem wspólnym dokumencie jego sygnatariusze opowiadają się w sposób zdecydowany przeciwko wszelkim próbom wpływania na podwyższanie formy zawodników poprzez stosowanie niedozwolonych substancji. To samo dotyczy manipulacji wydarzeniami sportowego współzawodnictwa przez działania sprzeczne z prawem, np. korupcję. Wszelkie naruszania zdrowej walki sportowej należy konsekwentnie potępiać i karać. Jednocześnie we wspólnym dokumencie Kościoły Niemiec oraz DOSB zdecydowanie potępiają wszelką formę odgraniczania i dyskryminacji. Podkreślają, że każdy człowiek zasługuje na sprawiedliwą szansę udziału w życiu społecznym, niezależnie od swego pochodzenia, światopoglądu i religii. Zarówno Kościoły jak i związek olimpijski sprzeciwiły się też „postępującej komercjalizacji niedzieli”.
„Kościoły i sport opowiadają się za utrzymaniem niedzieli jako dnia wolnego od pracy, a tym samym dnia, który przerywa tydzień pracy, dnia przeznaczonego na pójście do kościoła, rekreację i sport” - stwierdza dokument. Domaga się przy tej okazji, aby lekcje religii i sportu były przedmiotami obowiązkowymi we wszystkich szkołach. Ani religia ani sport nie mogą być spychane na margines programów szkolnych - stwierdza dokument.
Podkreśla on także, że Kościoły i sport poczuwają się do odpowiedzialności, aby – zwłaszcza w obecnych czasach niepewności – stworzyć ludziom przestrzeń, w której będą mogli się swobodnie realizować, wytworzyć klimat zaufania i bezpieczeństwa. Poprzez przekazywanie idei tolerancji, solidarności i uczciwości Kościoły i sport uczestniczą w kształtowaniu społeczeństwa.
Dokument został przygotowany 21 sierpnia we Frankfurcie, na spotkaniu czołowych przedstawicieli Kościołów i Niemieckiego Komitetu Olimpijskiego. Uczestniczyli w nim m.in. przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich abp Robert Zollitsch, Rady Kościołów Ewangelickich Niemiec - bp Wolfgang Huber i Niemieckiego Związku Olimpijskiego – Thomas Bach.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.