Karmelitanki z Aleppo: Jak mogłybyśmy ich porzucić...

Granaty przelatują nad ich głowami, dokoła wybuchają bomby, ale karmelitanki bose z Aleppo nie chcą opuścić swego klasztoru. - Jak mogłybyśmy opuścić tych ludzi w ich cierpieniu? Nasza obecność jest dla nich ważna - stwierdziła s. Anne-Francoise, cytowana przez cruxnow.com.

To jedna z dwóch francuskich sióstr ze wspólnoty na obrzeżach Aleppo. Pozostałe cztery to Syryjki.

Mniszki żyją bez prądu i wody, walki i bombardowanie dokoła ich domu nie ustają i - choć nad klasztorem przelatują granaty moździeżowe - żaden z nich nie uderzył w zakonną posesję. 

- Ludzie tu cierpią i umierają - mówi członkini wspólnoty, która przygarnęła pod swój dach uchodźców, najuboższych spośród ubogich. Wielu innych uciekło z miasta. Według organizacji pomocowych, ze 160 tys. chrześcijan żyjących z Aleppo przed wojną, dziś pozostało około 40 tys.

- Rozwiązania dyplomatyczne zawiodły - nie ma wątpliwości francuska karmelitanka, dodając, że wraz ze współsiostrami po prostru modli się do Boga o zakończenie wojny.

- Ulitujcie się nad tymi tysiącami istnień, wewnętrznie rozdartymi przez wojnę. Proszę, nie zapomminajcie o nas. Potrzebujemy waszych modlitw i praktycznej pomocy - zaapelowała s. Anne-Francoise za pośrednictwem organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SYRIA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Poniedziałek
  rano
  20°C Poniedziałek
  dzień
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  17°C Wtorek
  noc
  wiecej »