Konferencja Episkopatu Polski podczas 346. Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze w dniu 27 listopada 2008 r. podjęła decyzję, aby każda druga niedziela listopada była w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizatorem tego dnia jest stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
W tym roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie obchodzony po raz pierwszy. Przypadnie w niedzielę, 8 listopada b.r. i towarzyszyć mu będzie hasło: „Indie”. Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce uwrażliwić Polaków na problem wolności religijnej, jako jednego z podstawowych praw człowieka.
Powodem do podjęcia tej kampanii jest fakt, że co roku 170.000 chrześcijan oddaje życie za wiarę (na podstawie raportu o prześladowaniach chrześcijan w latach 2007/2008 „Prześladowani i zapomniani”). W tygodniu poprzedzającym 8 listopada odbędą się spotkania z Jego Ekscelencją Raphaelem Cheenathem, indyjskim arcybiskupem archidiecezji Cuttack-Bhubaneswar, gdzie w sierpniu 2008 r. doszło do pogromów chrześcijan.
Wiele uwagi poświęcają tej akcji ogólnopolskie media, publiczne i prywatne. TVP objęło ten Dzień patronatem korporacyjnym. W TVP emitowane będą spoty ukazujące problematykę tego tematu.
Pomoc Kościołowi w Potrzebie – międzynarodowa organizacja katolicka podlegająca od 1984 r. bezpośrednio Stolicy Apostolskiej, wspiera chrześcijan wszędzie tam, gdzie są oni prześladowani, uciskani lub potrzebują pomocy duszpasterskiej i materialnej. PKWP jest organizacją charytatywną – pomagającą nieść światu Chrystusa poprzez modlitwę, informacje i konkretne działania charytatywne.
PKWP założona w roku 1947 przez o. Werenfried van Straaten, którego papież Jan Paweł II nazwał „wyjątkowym Apostołem Dobroczynności” pomaga katolikom w około 140 krajach świata. Stowarzyszenie, którego biura mieszczą się w 17 krajach na całym świecie (w Polsce PKWP działa od 2006 r.) co roku podejmuje 7.000 projektów wsparcia ubogiego i prześladowanego Kościoła Chrystusa.
"W naszej rzeczywistości silnie obecny jest klerykalizm – i to obustronny."
Papież Franciszek otworzył w poniedziałek w Watykanie międzynarodowy szczyt na temat praw dzieci.
W roku 2023 USAID wydała 72 mld dolarów na pomoc międzynarodową.
Nic złego w polskiej gospodarce się nie dzieje - uważa jednak specjalista.
Kanada powinna zostać naszym 51. stanem, wtedy nie będzie ceł - stwierdził Donald Trump.
Podróżni zamówili także 169 tys. jajecznic, 177 tys. kotletów schabowych.