Do zaprzestania transmisji zostały wezwane takie kanały jak Catholic Tv, należący do diecezji w Lahaurze, czy inne kierowane przez wspólnoty protestanckie, jak Isaac Tv, Gawahi Tv, God Bless Tv.
Pakistańskie władze uznały za nielegalne 11 chrześcijańskich stacji telewizyjnych. Nadawały one do tej pory w języku urdu, używanym obecnie przez ponad 50 milionów ludzi na subkontynencie indyjskim, a ponad milion poza Azją. Do zaprzestania transmisji zostały wezwane takie kanały jak Catholic Tv, należący do diecezji w Lahaurze, czy inne kierowane przez wspólnoty protestanckie, jak Isaac Tv, Gawahi Tv, God Bless Tv.
„W ten sposób głoszenie Dobrej Nowiny staje się nielegalne” – tak rządową decyzję skomentował w wypowiedzi dla agencji Fides pakistański kamilianin o. Mushtaq Anjum, rzeczoznawca od spraw komunikacji i mass-mediów: Przypomniał on, że w ostatnich latach wspólnoty chrześcijańskie doprowadziły z dużym wysiłkiem do powstania stacji przekazujących treści religijne za pośrednictwem telewizji kablowej bądź przez internet. Zwrócił uwagę, że chrześcijanie nie mogą nadawać żadnego programu w telewizji publicznej. Dlatego uważa obecną dyrektywę za „kolejne prawo wymierzone w nie-muzułmanów”.
Zakonnik zaapelował do władz o zmianę decyzji, prosząc ministra Kamrana Michaela, który jest chrześcijaninem, o poparcie jego apelu.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.