O wiarygodne świadectwo troski względem stworzenia zaapelował Benedykt XVI w związku z odbywającym się w Nowym Orleanie sympozjum „Religia, nauka, środowisko”.
Spotkanie, organizowane co roku w różnych częściach świata przez prawosławnego patriarchę Konstantynopola Bartłomieja I, tym razem jest poświęcone rzece Missisipi.
„Chrześcijanie są wezwani do tego, by współpracować na różne sposoby w zachowaniu naszej Ziemi nienaruszoną” – napisał Papież w skierowanym do organizatora przesłaniu. Ojciec Święty przypomniał także dramat powodzi związany z huraganem Katrina, którego doświadczył przed czterema laty Nowy Orlean i wyraził szczególną solidarność z ubogimi, których najboleśniej dotknął żywioł. Benedykt XVI zauważa przy tym, że współcześnie systemy wodne wszystkich kontynentów są wystawione na poważne zagrożenia, których przyczyną jest często działanie człowieka. Stąd potrzeba szczególnej odpowiedzialności w gospodarowaniu zasobami naturalnymi Ziemi. Choć sprawy te obejmują szereg kwestii natury politycznej, ekonomicznej i naukowo-technicznej, to w istocie mają charakter etyczny – stwierdza Papież. Stąd rozwiązania dotyczące współczesnych kryzysów ekologicznych wymagają dogłębnej przemiany mentalności i wzbudzenia ducha solidarności z przyszłymi pokoleniami.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.