Poprawia się stan zdrowia trzech dziewczynek rannych w wypadku w Siennicy Nadolnej (Lubelskie). Dzieci trafiły do szpitala w Lublinie w piątek, po tym jak pijany kierowca samochodu osobowego wjechał w grupę ludzi wracających poboczem drogi z wieczornego nabożeństwa.
Jak poinformowała w niedzielę PAP rzeczniczka lubelskiego dziecięcego szpitala klinicznego Agnieszka Osińska, najciężej ranna 15-letnia dziewczynka, która była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej, została już z niej wybudzona. Dziewczynka doznała urazu głowy.
"Jej stan jest stabilny, z dzieckiem jest kontakt" - powiedziała Osińska. Dziewczynka przebywa jeszcze na oddziale intensywnej terapii.
Inna 15-latka, która ma połamane nogi oraz okaleczenia twarzy, przeszła operację na oddziale chirurgii i traumatologii dziecięcej. Na tym samym oddziale leży jeszcze 10-letnia dziewczynka z urazem głowy i złamaniami kości. "Ich stan jest stabilny. Lekarze oczekują poprawy stanu zdrowia" - dodała Osińska. Po wypadku do szpitala w Krasnymstawie trafiło jeszcze pięć innych osób, w tym trzy 15-latki. Odniosły one lżejsze obrażenia - stłuczenia głowy, kręgosłupa, skręcenia stawów. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. "Lekarze określają stan rannych jako dobry" - powiedziała w niedziel PAP rzeczniczka komendy policji w Krasnymstawie Marzena Skiba.
Kierowca, który spowodował wypadek, 36-letni Radosław K., miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wjechaniu w grupę ludzi porzucił samochód i uciekł. Policjanci zatrzymali go wkrótce u rodziny w odległej o kilkanaście kilometrów Izbicy. Został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. "Jeszcze w niedzielę będzie doprowadzony do prokuratury, która prowadzi śledztwo w tej sprawie" - dodała Skiba.
Według ustaleń policji Radosław K., mieszkaniec Siennicy Nadolnej, niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał karę za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyźnie zostało wówczas zabrane prawo jazdy i nie starał się go odzyskać. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.