Co z tego, że naród polski został nazwany narodem maryjnym?

Co z tego, że naród polski został nazwany narodem maryjnym? – pytał w homilii ks. Aleksander Ogrodnik, były przełożony generalny michalitów. Przewodniczył on w pierwszą sobotę czerwca nabożeństwu fatimskiemu w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu. Za kadencji ks. Ogrodnika w 1979 r. rozpoczęto odprawianie tutaj nabożeństw fatimskich.

Kaznodzieja stwierdził, że wszystkie najszlachetniejsze porywy serca polskiego jak idealizm, patriotyzm, serdeczność, uczynność, gościnność, odwaga, silna wiara i nieugiętość znalazły swój najpiękniejszy wyraz w kulcie Maryjnym. – Dlatego nie ma w Polsce kościoła bez jej ołtarza, dlatego nie ma polskiego domu, gdzie by nie było jej obrazu, dlatego nie ma dłuższej drogi w Polsce, gdzie by nie było jej kapliczki – mówił.

– Co z tego, że naród polski został nazwany narodem maryjnym? – pytał. Zauważył, że mimo tego, że Polacy od zawsze modlili się na różańcu, naszego kraju nie ominęły zabory, najazdy innych państw, często bezbożnych.

– To nie różaniec nas zgubił. Zgubiło nas i wciąż gubi pijaństwo, rozpusta, lekkomyślność, niedbalstwo, prywata. Różaniec trzeba mówić swoją drogą, a myśleć trzeźwo i pracować trzeźwo swoją drogą. Cudów w historii naszego narodu było dosyć. I Pan Bóg nie będzie bez końca czynił cudów po to, abyśmy mogli bez końca spać, pić i chuliganić – podkreślił.

Zachęcił, aby wprowadzać orędzie fatimskie w czyn, ponieważ wciąż jest ono bardzo aktualne. 

Nabożeństwa fatimskie w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października. Pierwsze miało miejsce 6 maja 1979 r. O jego prowadzeniu zadecydował ówczesny generał michalitów ks. Aleksander Ogrodnik. Ich intencją jest wynagradzanie Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej za grzechy, jakich dopuszczają się ludzie.

W sanktuarium znajduje się uznawana za cudowną figura Matki Bożej Fatimskiej, której koronacja odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 czerwca. Zostanie wówczas umieszczona w bocznej kaplicy

«« | « | 1 | » | »»
 • Megi
  06.06.2017 14:32
  TomaszuM...jak wiesz w Testamencie naszego Pana Jezusa Chrystusa, ujwania się WOLA BOGA,...... by Maryja stała się Matką Kościoła , a my wierni KK jej dziećmi.....Od początku istnienia Owczarni Chrystusowej pojawiali się NAJEMNICY, którzy nieustannie siali zamęt i wprowadzali chaos przez głoszenie herezji....dotyczyły one nie tylko BOGA OJCA i SYNA i DUCHA ŚWIĘTEGO ale również MARYI MATKI SYNA BOŻEGO, z powodu heretyckich błędów jak wiesz Sobór Efeski w 431 nadał Maryi tytuł Matki Bożej, ........ w 1854 papież Pius IX ogłasza dogmat NIEPOKALANEGO POCZĘCIA, .........Sobór Watykański II w konst.Lumen gentium poświęca cały Rozdział VIII" BŁOGOSŁAWIONEJ MARYJI DZIEWICY BOŻEJ RODZICIELCE w tajemnicy CHRYSTUSA i KOŚCIOŁA, ........ Ojcowie SWII, wyrażają....." Kościół nie waha się jawnie wyznawać taką podporządkowaną rolę Maryi: ciągle jej doświadcza i zaleca ją sercu wiernych,aby oni wsparci tą macierzyńską opieką, jeszcze silniej przylgnęli do Pośrednika i Zbawiciela......Dlaczego o tym piszę?.....bo objawienia fatimskie są kontynuacją MACIERZYŃSKIEJ OPIEKI MATKI BOŻEJ, która JEST NASZĄ MATKĄ. Od dnia ŚMIERCI SYNA BOŻEGO, pod KRZYŻEM Maryja stała się i jest naszą ORĘDOWNICZKĄ, WSPOMOŻYCIELKĄ, POŚREDNICZKĄ , POCIESZYCIELKĄ.....Maryja wzięta do nieba nie zaprzestała zbawczego zadania LECZ POPRZEZ WIELORAKIE SWOJE WSTAWIENNICTWO USTAWICZNIE ZJEDNUJE NAM DARY ZBAWIENIA WIECZNEGO.......skoro ojcowie SV2 wyrażają tę prawdę, to jak najbardziej jest zasadnym, aby OBJAWIENIA PRYWATNE w FATIMIE, zatwierdzone przez KK , były w Kościele i przez Kościół Katolicki PROPAGOWANE......., a to że pojawia się .............propaganda podważająca WIARYGODNOŚĆ objawień MATKI BOŻEJ, to jest problem, tych którzy nie wierzą, albo być może nie chcą słuchać prośby Naszej przez Boga danej nam MATKI , ktora UPOMINA, OSTRZEGA i PROSI o MODLITWĘ, POST i NAWRÓCENIE....
 • Dwa plus dwa=5
  06.06.2017 15:49
  1 Co do  św. Magdaleny. Mój adwersarz sugeruje że istnieje jakieś oficjalne stanowisko Kościoła co do tego kim była czy jawnogrzesznicą czy tą jawnogrzesznicą i ewentualnie jak bardzo grzeszyła przed nawróceniem. Ale tak nie jest. natomiast istnieje w Kościele wolność badań teologicznych co do kwestii nierozstrzygniętych przez Urząd Nauczycielski, więc różnie teolodzy piszą. I tak jak już napisałem Kościół nie ma problemu z nawróconymi grzesznikami wręcz przeciwnie jest radość, więc jaka by ta św. Magdalena nie była wcześniej, to teraz już jest święta. Natomiast Błogosławiona Anna Katarzyna dyktowała (przeciwnie niż św. Faustyna) swoje objawienia, dlatego Kościół nie wziął pod uwagę przy wynoszeniu jej na ołtarze rzeczy spisanych przez kogoś innego. Dlatego rzekomy rozdźwięk objawień bł Anny Katarzyny i Magisterium Kościoła w ogóle nie istnieje. 2 co do artykułu na temat św. Faustyny. Autorka porównała wyrwane z kontekstu fragmenty Dzienniczka św. siostry Faustyny z wyrwanymi z kontekstu zdaniami Karen Horney i na tej podstawie postawiła diagnozę psychiatryczną. To tylko jedna z wielu kwestii jakie można by podnieść co do linkowanego artykułu. 3 co do TomaszaM. Nie każde objawienie jest złem. Trzeba rozeznać. Jest Kościół są kryteria są egzorcyści są kierownicy duchowi. A my jesteśmy teistami a nie deistami. Nasz Bóg jest blisko i kocha i działa i mówi do nas. Jeżeli coś Matka Kościół swoim autorytetem potwierdziła to ja Jej ufam.
 • Gość
  06.06.2017 23:21
  Fascynujący jest ten słowotok Megi.... Uwielbienie wobec Jana Pawa II de facto twórcy ekumenizmu przy jednoczesnym hejtowaniu samego ekumenizmu jako takiego, przeskoki do Masonów itp. itd.....i to wszystko w JEDNYM poście! :) Wszystko już było. Oprócz jednego wątku: Żydów .........i ich spisków. Czekamy.
 • JAWA25
  12.06.2017 13:31
  Na temat Marii z Magdali dodać można, iż utożsamiono ją z Marią z Betanii zapewne przez podobieństwo imion, tylko że pierwsza była z Galilei a druga z Judei, a piękne imię Miriam (różnie tłumaczone, zwykle jako "Bogumiła") było popularne wśród Izraelitek. Marię z Betanii połączono z "grzesznicą" (Łk 7,36-50) z powodu namaszczenia Jezusa (J 12,31). Zaś Łukaszową "grzesznicę" utożsamiono z przyłapaną na cudzołóstwie (J 8,3-11) co świadczy o ignorancjo twórców legendy. Cudzołóstwo wg Tory było sprawą gardłową, złe prowadzenie - choćby nawet zawodowe - nie, chyba że to córka kapłana hańbiła się nierządem (Kpł 21,9) było to lex specialis.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  28°C Sobota
  dzień
  29°C Sobota
  wieczór
  26°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  wiecej »