Władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej chcą powrócić do korzeni maryjnych objawień.
Sanktuarium w Fatimie wprowadzi do obchodzonych tam uroczystości pierwszych sobót miesiąca modlitwy i katechezy dla dzieci. Kładąc większy nacisk na duszpasterstwo najmłodszych, władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej chcą powrócić do korzeni maryjnych objawień z 1917 r., w których brała udział trójka małych pasterzy.
Jak poinformowała Carmo Rodeia, rzeczniczka prasowa portugalskiego sanktuarium, w lipcu wprowadzony został w Fatimie specjalny program modlitw z udziałem dzieci. Będzie on prowadzony przez wszystkie pierwsze soboty miesiąca. - O 15.00 dzieci będą gromadzić się przy drzwiach Bazyliki Trójcy Przenajświętszej, aby następnie wziąć udział w odbywającej się w świątyni krótkiej katechezie, dotyczącej przesłania fatimskiego. Później najmłodsi będą mogli wziąć udział w 15-minutowej medytacji, a także przystąpić do spowiedzi. Ich udział w pierwszej sobocie miesiąca będzie się kończył podwieczorkiem – wyjaśniła przedstawicielka portugalskiego sanktuarium.
Udział w pierwszych sobotach miesiąca dla dzieci to kolejna tegoroczna inicjatywa sanktuarium w Fatimie dla najmłodszych. Wiosną wypuściło ono na rynek grę komputerową o nazwie “Gra Pastuszków”. Oryginalna inicjatywa ma służyć promowaniu zbliżającego się jubileuszu 100-lecia objawień maryjnych w tej portugalskiej miejscowości.
Obie inicjatywy są nawiązaniem do fatimskich dzieci, które od maja do października 1917 r. brały udział w objawieniach maryjnych w tej portugalskiej miejscowości. W 2000 r. dwójka z nich, rodzeństwo Hiacynta i Franciszek Marto, zostali ogłoszeni błogosławionymi przez Jana Pawła II. Proces beatyfikacyjny trzeciej uczestniczki objawień, siostry Łucji dos Santos jest na etapie diecezjalnym, który prawdopodobnie zostanie zakończony do grudnia tego roku.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.