W Fatimie ujęto terrorystę z Włoch

Portugalska policja ujęła groźnego terrorystę z Włoch, który ukrywał się w popularnym wśród pielgrzymów sanktuarium w Fatimie. Mężczyzna uciekł z kraju po skazaniu go na karę dożywotniego więzienia za współudział w ataku bombowym.

Jak poinformował PAP pragnący zachować anonimowość funkcjonariusz departamentu śledczego policji dystryktu Leiria, do zatrzymania włoskiego przestępcy doszło w środę. Był on ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

"Otrzymaliśmy sygnał od naszych kolegów z włoskiej policji, że na terenie Portugalii ukrywa się groźny przestępca, poszukiwany europejskim listem gończym. Ustaliliśmy miejsce jego pobytu i zatrzymaliśmy" - ujawniło źródło policyjne.

Przedstawiciel portugalskiej policji odmówił informacji o okresie, w jakim na terenie Portugalii prowadzone były poszukiwania terrorysty. Zaprzeczył, jakoby organy ścigania trafiły na jego trop podczas operacji zabezpieczania majowej wizyty Franciszka w Fatimie, gdzie nad bezpieczeństwem papieża i pielgrzymów czuwało około 12 tys. funkcjonariuszy służb.

"Poszukiwany mężczyzna został dopiero w czerwcu (ostatecznie) skazany na dożywotnie więzienie. Zbiegł ze swojego kraju przed początkiem odbywania kary" - dodał funkcjonariusz policji w Leirii.

64-letni Maurizio Tramonte został skazany za współudział w przeprowadzeniu na jednej z ulic Brescii zamachu bombowego w 1974 roku. W efekcie wybuchu śmierć poniosło osiem osób, a około setki zostało rannych.

Do czasu ekstradycji do Włoch terrorysta będzie odbywał areszt w więzieniu w Evorze we wschodniej Portugalii.

Bieżący rok jest rekordowym pod względem liczby pielgrzymów napływających do sanktuarium maryjnego w Fatimie, gdzie pomiędzy 12 i 13 maja pielgrzymującemu papieżowi towarzyszył ponad milion wiernych z całego świata.

Szacuje się, że w obchodzonym właśnie jubileuszowym roku stulecia objawień maryjnych w Fatimie, do tego sanktuarium przybędzie łącznie 8 mln osób, głównie z Portugalii, Hiszpanii, Włoch oraz Polski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • trydentina
  23.06.2017 08:21
  dlaczego pokazujecie stare zdjęcie placu Celebry w Fatimie? przecież tam od jakiegoś czasu jest nowy, piękny ołtarz polowy z nowatorskim zadaszeniem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Środa
  dzień
  20°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  11°C Czwartek
  rano
  wiecej »