Niemcy: "Małżeństwo wpadło pod koła politycznej taktyki"

Niemieccy biskupi skrytykowali otwarcie prawnej definicji małżeństwa dla osób homoseksualnych. Abp Heiner Koch, przewodniczący komisji ds. małżeństwa i rodziny w niemieckim episkopacie stwierdził, że jest to „rozwodnienie klasycznego pojęcia małżeństwa” i zaznaczył, że dzisiejsza decyzja Bundestagu nie dotyczy sakramentalnego charakteru małżeństwa w Kościele katolickim.

Niemiecki parlament przyznał dziś parom jednopłciowym prawo do zawierania małżeństwa. Za projektem zagłosowali socjaldemokraci (SPD), Lewica, Zieloni oraz 75 posłów chadecji. Kanclerz Merkel oraz 226 chadeckich posłów zagłosowało przeciw.

Abp Koch wyraził żal, że „małżeństwo wpadło pod koła politycznej taktyki.” Otwierając instytucję małżeństwa dla osób homoseksualnych „ustawodawca zrezygnował z istotnych treści”, które małżeństwo definiowały. Zdaniem arcybiskupa autorzy niemieckiej konstytucji chcieli w instytucji małżeństwa w sposób szczególny chronić tych, „którzy jako ojcowie i matki chcą przekazywać życie swoim dzieciom”. Jeśli teraz ustawodawca chce chronić ogólnie „związki i przejęcie odpowiedzialności za siebie” przez partnerów, to jest to „znacząca zmiana w treści i rozwodnienie klasycznej definicji małżeństwa.” Abp Koch dodał, że szacunek wobec innych form partnerskiego życia może być okazywany przez inne formy prawne, bez konieczności zrównywania definicji małżeństwa. „Różnorodność nie jest dyskryminacją” powiedział abp Koch.

Tymczasem abp Bambergu Ludwig Schick wskazując na niemiecką konstytucję stwierdził, że „w 2017 roku obowiązuje to, co stwierdzone było w 1949 roku: małżeństwo mężczyzny i kobiety i powstająca z nich rodzina są pod szczególną ochroną państwa”, dlatego jego zdaniem niemiecki Trybunał Konstytucyjny powinien sprawdzić, czy dzisiejsza ustawa jest zgodna z konstytucją. Część chadeckich polityków rozważa złożenie takiej skargi.

«« | « | 1 | » | »»
 • Eugeniusz_Pomorze_
  01.07.2017 11:09
  To straszne, ale prawdziwe, jak my ludzie pod wpływem dobrobytu potrafimy po prostu odrzucić Boga...! To jest dokładnie to, czym Diabeł zamierzał pokonać Pana Jezusa w trzecim swym kuszeniu - "...oddaj mi pokłon, a ja Ci oddam wszystkie królestwa świata..."...
 • GośćB
  01.07.2017 13:55
  Za późno się biskupi obudzili, dopiero teraz gdy już dochodzi do dewiacji. Należało wcześniej protestować, gdy niszczono trwałość małżeństw przez wprowadzanie prawa rozwodowego.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Czwartek
  dzień
  25°C Czwartek
  wieczór
  23°C Piątek
  noc
  19°C Piątek
  rano
  wiecej »