Sportowe święto duszpasterstw akademickich z całej Polski

Od 10 do 12 listopada odbędą się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Duszpasterstw Akademickich w Sportach Halowych. Gość Niedzielny objął inicjatywę patronatem medialnym.

- Ideą było zintegrowanie środowisk duszpasterstw akademickich z całej Polski. Pierwsze takie zawody odbyły się w Jarosławiu i wzięło w nich udział tylko kilka drużyn - mówi Mateusz Giermek, jeden z organizatorów wydarzenia. - My dowiedzieliśmy się o tych pierwszych zawodach na ostatnią chwilę i nie mogliśmy w nich wziąć udziału.

Przyjęto zasadę, że kolejne mistrzostwa organizuje w mieście swojego działania duszpasterstwo, które wygra zmagania w piłce nożnej. Tak więc druga edycja odbyła się w Pabianicach, trzecia w Łodzi, a czwarta w Poznaniu. - Przez kilka edycji zajmowaliśmy drugie miejsce i dopiero podczas ostatnich mistrzostw wygraliśmy i udało się przenieść turniej do Wrocławia - dodaje. Podkreśla, że od tej edycji wpisano zmianę w regulaminie. Organizatorem kolejnej edycji będzie zwycięzca klasyfikacji ogólnej, podsumowującej wszystkie dyscypliny.

Wrocławskie mistrzostwa rozpoczną się już w piątek 10 listopada. - Zaczniemy Mszą św. w DA "Wawrzyny" o godz. 19. Po Eucharystii zakwaterujemy naszych gości w szkole podstawowej, która zgodziła się udostępnić nam pomieszczenia. Warunki będą spartańskie - karimata i śpiwór. Wiemy jednak, że dla studentów nie jest to nic niezwykłego. - wyjaśnia.

M. Giermek podkreśla, że oprócz wymiaru sportowego tegoroczne spotkanie będzie miało charakter rekolekcyjny. Okolice Święta Niepodległości determinują w pewien sposób tematykę. Chcemy ją oprzeć na haśle "Bóg, Honor, Ojczyzna". Zaburzona będzie tylko kolejność. Pierwszego dnia o honorze będzie mówił o. Wojciech Kobyliński, duszpasterz "Wawrzynów", 11 listopada, o ojczyźnie będzie mówił ks. Mirosław Maliński, duszpasterz "Maciejówki", natomiast w niedzielę, 12 listopada, pierwszy człon hasła rozwinie bp Jacek Kiciński.

- Mamy też plan, by w czasie, gdy drużyny i kibice będą miały przerwę w rozgrywkach, zaproponować odwiedzenie wrocławskich atrakcji lub wzięcia udziału w obchodach Święta Niepodległości. Wieczorem 11 listopada planujemy też krótką imprezę od 21.00 do północy. Poprowadzą ją wodzirejowie z Freak Frak.

W turnieju może wziąć udział maksymalnie po 16 drużyn w każdej dyscyplinie. Rozgrywki będą się odbywały na dwóch halach sportowych, na których znajduje się kilka boisk do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej.

Więcej informacji można znaleźć na profilu "Mistrzostwa Polski Duszpasterstw Akademickich Wrocław 2017" na Facebooku i na stronie www.mistrzostwapolskida.pl gdzie można znaleźć link do formularza rejestracyjnego. PO jego wypełnieniu i przesłaniu w informacji zwrotnej zostanie przesłany link do regulaminu i oświadczenia. - Wpisowe stanowi kaucja w wysokości 100 zł na drużynę zwrotna po turnieju (przepada, gdy drużyna nie przyjedzie na turniej). Zawodnicy będą poproszeni o wpłatę 40 zł, a kibice 20 zł za cały turniej. Te pieniądze pozwolą nam zrekompensować koszty organizacyjne i kateringu - wyjaśnia M. Giermek.

Drużyny można zgłaszać do 29 października.


Mistrzostwa wspiera finansowo Miasto Wrocław.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
5°C Czwartek
wieczór
2°C Piątek
noc
3°C Piątek
rano
6°C Piątek
dzień
wiecej »