Ruszył Konkurs Papieski

10 wycieczek do Rzymu, laptopy, książki to nagrody dla zwycięzców Konkursu Papieskiego. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą już po raz 6. dowiedzieć się o Janie Pawle II czegoś więcej niż to, jakie lubił ciastka i gdzie jeździł na nartach.

- Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? To przygoda, dzięki której można poznać wielu ciekawych ludzi i dużo się dowiedzieć nie tylko na temat kremówek czy humoru Jana Pawła II, ale na temat tego, co najważniejsze, czyli nauki społecznej i telogii, którą głosił - mówi Adam Michalak, jeden z młodych organizatorów 6. edycji Konkursu Papieskiego.

Konkurs Papieski to największy w Polsce turniej z wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą upowszechniać wiedzę na temat nauczania Jana Pawła II wśród młodych Polaków, a nie tylko utrwalać informacje o jego życiorysie. - Lektura homilii, adhortacji czy innych dzieł Jana Pawła II daje niesamowite możliwości rozwoju. – wspomina Janek Barcik, ubiegłoroczny laureat – Gdyby nie udział w konkursie prawdopodobnie nie dostrzegłbym tej szansy.

Pierwsza edycja Konkursu obejmowała swoim zasięgiem wyłącznie Kraków. Dziś biorą w nim już udział uczniowie z całego kraju, a finał odbywa się w 10 największych polskich miastach. Z roku na rok uczestników przybywa, w ub. udział w nim wzięło blisko 6 tys. osób.

Od 8 lutego na stronie www.konkurspapieski.pl uczniowie szkół ponadgimanzjalnych z całej Polski mogą wziąć w pierwszym etapie konkursu. Wystarczy zarejestrować się i rozwiązać online prosty quiz.

Nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do Rzymu dla 10 najlepszych uczestników.

Patronat honorowy nad inicjatywą objęli kard. Stanisław Dziwisz i Katarzyna Hall - Minister Edukacji Narodowej. Partnerami konkursu są ZHP, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Nagrody sponsorują Pryzmat, CLICO, Znak, Edycja Świętego Pawła, Rebis, Polska Grupa Pocztowa.

Patronat medialny objęli: KAI, Gość Niedzielny, Radio Vox, Religia.tv, Opoka, Opoka, Katecheta, List oraz media regionalne.

O kolejnych etapach konkursu będziemy informować.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Wtorek
  rano
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  17°C Środa
  noc
  wiecej »