10 wycieczek do Rzymu, laptopy, książki to nagrody dla zwycięzców Konkursu Papieskiego. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą już po raz 6. dowiedzieć się o Janie Pawle II czegoś więcej niż to, jakie lubił ciastka i gdzie jeździł na nartach.
- Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? To przygoda, dzięki której można poznać wielu ciekawych ludzi i dużo się dowiedzieć nie tylko na temat kremówek czy humoru Jana Pawła II, ale na temat tego, co najważniejsze, czyli nauki społecznej i telogii, którą głosił - mówi Adam Michalak, jeden z młodych organizatorów 6. edycji Konkursu Papieskiego.
Konkurs Papieski to największy w Polsce turniej z wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą upowszechniać wiedzę na temat nauczania Jana Pawła II wśród młodych Polaków, a nie tylko utrwalać informacje o jego życiorysie. - Lektura homilii, adhortacji czy innych dzieł Jana Pawła II daje niesamowite możliwości rozwoju. – wspomina Janek Barcik, ubiegłoroczny laureat – Gdyby nie udział w konkursie prawdopodobnie nie dostrzegłbym tej szansy.
Pierwsza edycja Konkursu obejmowała swoim zasięgiem wyłącznie Kraków. Dziś biorą w nim już udział uczniowie z całego kraju, a finał odbywa się w 10 największych polskich miastach. Z roku na rok uczestników przybywa, w ub. udział w nim wzięło blisko 6 tys. osób.
Od 8 lutego na stronie www.konkurspapieski.pl uczniowie szkół ponadgimanzjalnych z całej Polski mogą wziąć w pierwszym etapie konkursu. Wystarczy zarejestrować się i rozwiązać online prosty quiz.
Nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do Rzymu dla 10 najlepszych uczestników.
Patronat honorowy nad inicjatywą objęli kard. Stanisław Dziwisz i Katarzyna Hall - Minister Edukacji Narodowej. Partnerami konkursu są ZHP, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Nagrody sponsorują Pryzmat, CLICO, Znak, Edycja Świętego Pawła, Rebis, Polska Grupa Pocztowa.
Patronat medialny objęli: KAI, Gość Niedzielny, Radio Vox, Religia.tv, Opoka, Opoka, Katecheta, List oraz media regionalne.
O kolejnych etapach konkursu będziemy informować.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.
Sejm przeciwko odrzuceniu projektu nowelizacji Kodeksu karnego, dotyczącego przestępstw z nienawiści
W 2024 r. funkcjonariusze dolnośląskiej KAS udaremnili nielegalny przywóz prawie 65 ton odpadów.