Warszawa: Międzynarodowe Forum Ojców

Pod hasłem „Ojcostwo i kariera” spotka się w Warszawie kilkuset ojców, a wśród nich naukowcy, pracodawcy, artyści, liderzy społeczni, dziennikarze oraz terapeuci z Polski, innych krajów europejskich i USA.

Z inicjatywy Tato.net w dniach 5-7 marca szukać oni będą konkretnych odpowiedzi na jedno palące pytanie: jak we współczesnym świecie godzić rolę ojca z aktywnością zawodową?

Z badań przeprowadzanych od kilku lat przez Tato.net wynika, że aż jedna trzecia mężczyzn postrzega obowiązki zawodowe jako główną przeszkodę w pełnieniu roli ojca. Brak umiejętności harmonijnego łączenia obu tych rodzajów aktywności, jest źródłem niepowodzeń w domu i w pracy, i jednym z głównych powodów kryzysu współczesnego ojcostwa. Konieczność wsparcia mężczyzn w odzyskaniu i utrzymaniu równowagi w tym zakresie coraz częściej dostrzegają pracodawcy.

Więcej informacji a także formularz zgłoszeniowy na stornie Tato.net »

Stąd pomysł zorganizowania Forum, którego celem z jednej strony byłoby uświadomienie wzajemnego wpływu, jaki w życiu mężczyzny wywierają na siebie aktywność rodzinna i zaangażowanie zawodowe, z drugiej zaś strony - zebranie i przekazanie najlepszych praktyk wspierających mężczyzn w godzeniu ról dobrego ojca i pracownika. Dlatego też adresatami spotkania są zarówno decydenci: pracodawcy, menadżerowie HR, parlamentarzyści, psychologowie, terapeuci oraz duchowni, jak i ojcowie-pracownicy, zmagający się na co dzień z tym problemem.

Uczestnicy Forum poznają praktyczne sposoby planowania czasu, komunikowania się z dziećmi, formy zabawy i edukacji, dowiedzą się jak realizować rodzicielstwo w obszarach kluczowych dla rozwoju dzieci. Nie zabraknie refleksji naukowej i artystycznej. Przewidziane są także wystąpienia mężczyzn, niejednokrotnie znanych z mediów, którzy odnieśli znaczący sukces zawodowy. a jednocześnie doświadczają szczęśliwego ojcostwa. Ich dzielenie się receptą na skuteczną „karierę bycia ojcem” i umiejętnością łączenia jej z sukcesem zawodowym, będzie szczególnie cenne. Jako główne formy pracy podczas Forum, przewidziano wykłady, prezentacje, świadectwa, panele oraz warsztaty z aktywną rolą uczestników.

Gościem głównym Forum będzie dr Ken Canfield z USA, naukowiec specjalizujący się w dziedzinie ojcostwa i historii rodziny. Założył on organizację National Center for Fathering (Krajowe Centrum Ojcostwa), koncentrującą się na przygotowaniu mężczyzn do ojcostwa. Jego rozprawa doktorska podejmuje innowacyjne badania na temat funkcjonowania ojców na każdym etapie życia dziecka. Jest on autorem bestsellerowej na polskim rynku publikacji „Serce ojca”. Ukazuje w niej, że zainicjowanie serdecznej więzi z dzieckiem jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń w życiu mężczyzny. Ken wraz z żoną Dee mieszkają w Kansas City, są małżeństwem od 30 lat i mają pięcioro dzieci.

Swój udział zapowiedzieli także: Krzysztof Zanussi, Jan Pospieszalski, Łukasz Blikle, Ireneusz Krosny, Grupa MoCarta, o. prof. Vasile Mihoc z Rumunii, Jurgen Liminski z Niemiec, Mikołaj Jeromin z Rosji, Adrian Ukovinsky z Ukrainy.

Forum objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

Więcej informacji a także formularz zgłoszeniowy na stronie Tato.net »

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
7°C Poniedziałek
rano
8°C Poniedziałek
dzień
10°C Poniedziałek
wieczór
9°C Wtorek
noc
wiecej »