W Portugalii przeciwko homozwiązkom

„Na rzecz małżeństwa i rodziny” pod takim hasłem setki Portugalczyków wyszło na ulice Lizbony, aby zaprotestować przeciwko ustawie o „małżeństwach” homoseksualnych.

Parlament przyjął ją 11 lutego br. dzięki poparciu rządzących socjalistów (PS) oraz lewicy marksistowskiej. Ustawę musi jeszcze podpisać prezydent Portugalii, Anibal Cavaco Silva.

Platforma „Cidadania e Casamento” (Obywatelstwo i Małżeństwo), organizator manifestacji, uważa, że przyjęta ustawa godzi w filary rodziny i społeczeństwa portugalskiego. Domaga się zwołania referendum w sprawie legalności małżeństwa zawartego między osobami tej samej płci, aby Portugalczycy mieli okazję wypowiedzieć się w tej kwestii zgodnie z duchem prawdziwego państwa demokratycznego. Skorygowana definicja małżeństwa w kodeksie cywilnym wprowadza istotną zmianę w tej wielowiekowej instytucji, obecnej na przestrzeni dziejów i we wszystkich cywilizacjach.

„Manifestacja nie jest wymierzona w nikogo. Chodzi o wolność tego narodu, aby zadecydował o losach kraju. Rząd musi słuchać narodu zanim podejmie tak ważne decyzje, które dotykają pokoleń obecnych i przyszłych” – powiedziała Isilda Pegado z platformy „Cidadania e Casamento”. Po złożeniu w parlamencie ponad 90 tys. podpisów przeciwko ustawie, „używamy teraz innej formy, aby wyrazić powszechną wolę, mianowicie manifestacji publicznej”. Jest to manifestacja na rzecz „małżeństwa między kobietą i mężczyzną oraz rodziny jako struktury i komórki społeczeństwa” – podkreśliła Isilda Pegado.

Z kolei ks. Manuel Morujao, sekretarz Konferencji Episkopatu Portugalii, wyraził poparcie Kościoła „dla tego ruchu, ponieważ Kościół pochwala wszystko, co prowadzi do umocnienia więzi rodzinnych i stabilności małżeńskiej, prawdziwego małżeństwa”.

Sobotnia manifestacja zakończyła się wielkim „Świętem Rodzinnym”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9°C Niedziela
wieczór
7°C Poniedziałek
noc
7°C Poniedziałek
rano
9°C Poniedziałek
dzień
wiecej »