Duch Święty przy biureczku w korporacji

- Stwierdziłem: skoro życie z alkoholem, z narkotykami, z kobietami, ze spełnionymi marzeniami nie dało mi satysfakcji, to jeszcze jednej rzecz nie zrobiłem: nie spróbowałem drogi z Bogiem - mówił Krzysztof Sowiński na Złotych Łanach.

Najpierw były krótkie filmiki internetowe, udostępnianie przez ks. Marcina Hałasa, duszpasterza wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w bielskiej parafii św. Józefa. Animacje przedstawiały człowieka idącego wśród łanów zbóż i spotykającego… muczące krowy. Dwie litery: M.U., wieńczyły każdy z trzech odcinków. Wszystko stało się jasne w ostatnim. M.U. - znaczy "Młodzi uwielbiają". To hasło cyklu spotkań, na które do złotołańskiego kościoła zapraszają bielsko-żywieckie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z diecezjalnym duszpasterzem ks. Romanem Berke oraz ks. M. Hałasem.

Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę 5 maja. Kolejne zaplanowano na 29 września. Natomiast w każdą środę o 19.30 w kościele św. Józefa będą miały miejsce spotkania z modlitwą uwielbienia, na które ks. M. Hałas szczególnie zaprasza młodych. Będą oni mogli wziąć także udział w rekolekcjach, które od 6 do 8 lipca w Hałcnowie poprowadzi ks. Michał Olszewski, znany wielu rekolekcjonista, egzorcysta, misjonarz miłosierdzia.

To nie event

- Ten kościół św. Józefa, który jest jego domem, dzisiaj staje się waszym domem, w którym chcecie błogosławić Pana i Go uwielbiać - witał wszystkich ks. Stanisław Wójcik, proboszcz parafii. - Życzę wam, abyście doświadczyli chociaż muśnięcia Ducha Świętego, który umacnia i ożywia.

Młodzi na modlitwie w kościele św. Józefa na Złotych Łanach   Urszula Rogólska /Foto Gość Młodzi na modlitwie w kościele św. Józefa na Złotych Łanach

- Mam takie przekonanie, że ten wieczór jest szczególnym wieczorem dla was - zaznaczył ks. Marcin Hałas. - Chciałbym, abyście go bardzo głęboko przeżyli w dotknięciu Pana Boga, osobistego spotkania z Nim - nie z kimkolwiek innym. Bóg Ojciec widzi dzisiaj wasze potrzeby i chce stać się Tym, który jest blisko waszych serc, On zawsze był, zawsze jest i zawsze będzie blisko. To, co się tutaj wydarzy, nie jest jakimś eventem. Nie chodzi o to, żebyśmy się spotkali dla jakiegoś wrażenia. Chodzi o to, żebyśmy się spotkali osobiście z Panem Bogiem i osobiście doświadczyli Jego obecności.

Na pierwsze spotkanie przybyli młodzi ze swoimi opiekunami z wielu parafii diecezji. Mogli wysłuchać historii życia 25-letniego Krzysztofa Sowińskiego ze wspólnoty "Głos Pana" ze Skierniewic, a potem razem z nim i zespołem Projekt Fausystem z Oświęcimia uwielbiać Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Ks. Marcin podchodził z monstrancją blisko każdego; każdy mógł spojrzeć na Jezusa, powierzyć Mu siebie. Był czas na trwanie przy Bogu w absolutnej ciszy. W konfesjonałach można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
1°C Wtorek
dzień
2°C Wtorek
wieczór
-1°C Środa
noc
-2°C Środa
rano
wiecej »