Trwa szacowanie strat związanych z rozlaniem czekolady na A2

Trwa szacowanie strat związanych ze środowym wypadkiem, w którym z przewróconej ciężarówki wylała się na autostradę A2 czekolada - poinformowała w czwartek PAP spółka Autostrada Wielkopolska. W czwartek po południu w miejscu zdarzenia przywrócono normalny ruch.

W środę rano na autostradzie A2 między węzłami Września i Słupca przewróciła się ciężarówka przewożąca płynną czekoladę; ranny został kierowca, przez wiele godzin trasa była zablokowana w obu kierunkach. 24 tony czekolady usuwano m.in. zmywając ją gorącą wodą. Ruch w obu kierunkach częściowo udrożniono dopiero w środę późnym wieczorem.

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka spółki Autostrada Wielkopolska (AWSA) Zofia Kwiatkowska, w miejscu zdarzenia zakończyła się naprawa barier w pasie rozdziału. Z powodu prowadzonych prac ruch w kierunku Warszawy, a potem w kierunku Świecka, odbywał się tam jednym pasem. Obecnie ruch w obu kierunkach odbywa się już dwoma pasami.

Okoliczności zdarzenia bada policja. Trwa też szacowanie strat wywołanych wywróceniem ciężarówki i zalaniem drogi czekoladą.

"Możemy mówić o stratach związanych ze zniszczeniami infrastruktury wskutek zdarzenia. Jeśli okaże się, że zawinił kierowca ciężarówki, operator autostrady, czyli Autostrada Eksploatacja, będzie dochodzić swoich kosztów z ubezpieczenia sprawcy wypadku. W środę czasowo wstrzymaliśmy pobór opłat - tutaj także będziemy dochodzić swoich roszczeń z tytułu utraty wpływów z OC sprawcy" - powiedziała PAP Zofia Kwiatkowska.

Rzeczniczka zaznaczyła, że planowane działania w sprawie dochodzenia roszczeń to standardowa procedura przy tego typu zdarzeniach na A2.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  3°C Piątek
  rano
  1°C Piątek
  dzień
  1°C Piątek
  wieczór
  -2°C Sobota
  noc
  wiecej »