Powiedzieli mojej mamie: Musimy zabić twoje dziecko, nie ma innej opcji

Po tej rozmowie kobieta zdecydowała się wyjechać do Irlandii, gdzie lekarze zapewnili opiekę nie tylko jej, ale i dziecku. Krótkie świadectwo jej córki.

Mama Ide miała już dwójkę dzieci, gdy dowiedziała się, że spodziewa się kolejnego dziecka. Mieszkała wtedy z mężem w Wielkiej Brytanii i miała kłopoty ze zdrowiem. Już jako młoda dziewczyna nie była pewna czy w ogóle będzie mogła mieć dzieci. Będąc w ciąży z Ide udała się na wizytę do lekarza.

- Powiedzieli jej, że nie mogą zapewnić czy przeżyje i stwierdzili, że lepiej by było gdyby zabiła dziecko albo by miała aborcję jak to określali wtedy - opowiada jej córka Ide w filmie - Nie było żadnych "gdyby", "może", "ale", powiedzieli tylko: "Musisz mieć aborcję, bo nie możemy się tobą zająć" - dodaje.

Mama Ide wróciła do domu z płaczem, zamknęła się w pokoju z mężem i powiedziała mu, że wyjeżdża do Irlandii do swojej matki. "Nie mogę uwierzyć w to, co mi powiedziano" - powiedziała do męża. 

Ide podkreśla, że jej mamie nie zaoferowano innej opcji, podjęcia leczenia. Zaproponowali tylko aborcję. 

Kiedy kobieta przyjechała do Dublina i udała się na wizytę do lekarza. Jego odpowiedź była tak odmienna od tej, którą usłyszała w Wielkiej Brytanii. "Oczywiście zrobimy co się tylko da dla ciebie i twojego dziecka." Ide wspomina, że jej mama mówiła jej o tym wielokrotnie. "To było takie proste: Ty i dziecko."

Kobieta wysłała telegram do swojego męża. Poprosiła, by się spakował i przyjechał do Irlandii, bo ona nie zamierza wracać do Wielkiej Brytanii, gdzie tak a nie inaczej traktuje się nienarodzone dzieci. 

- Na ten moment chronimy życie kobiet i dzieci nienarodzonych, jest to zapisane w naszej Konstytucji. Jeśli zagłosujemy na "NIE" zachowamy ten stan. 25 maja idźmy do lokali wyborczych i zagłosujemy na "NIE" - prosi Ide.  

Save the 8th "My mam was told to abort me." Kildare Cllr Ide Cussen [CC]

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • gość
  18.05.2018 09:57
  Modlitwa, aby powstrzymać aborcję w Irlandii

  O Matko Ocalenia,
  Módl się za Twoje dzieci w Irlandii, aby zapobiec
  Zadawaniu nam nikczemnych aktów aborcji.
  Chroń ten pobożny naród przed zatapianiem głębiej w rozpaczy
  Z ciemności, która przykrywa nasz kraj.

  Uwolnij nas od złego, który chce zniszczyć Twoje dzieci mające się jeszcze narodzić.
  Módl się, żeby przywódcy tam mieli odwagę, aby wysłuchać tych, którzy kochają Twojego Syna,
  Tak żeby postąpili oni zgodnie z naukami Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  Amen.
 • referendum w irlandii
  18.05.2018 18:37
  http://gosc.pl/doc/4725013.Irlandzki-ksiadz-prosi-Polakow
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  9°C Niedziela
  dzień
  9°C Niedziela
  wieczór
  6°C Poniedziałek
  noc
  1°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »