Autobusy z reklamami religijnymi

W Irlandii rusza kampania reklamowa praktyk religijnych. Na 2 tygodnie w Dublinie zawisną plakaty informujące o pozytywnych efektach praktykowania religii.

Organizator kampanii - Iona Institute, zajmujący się promocją religii w społeczeństwie - planuje, że do połowy kwietnia po stolicy Irlandii będzie jeździło 110 autobusów oklejonych specjalnymi plakatami. Mieszkańcy Dublina dowiedzą się z nich, że „Praktykowanie religii jest dobre. Tak mówi nauka”.

Takie hasło kampanii powstało w oparciu o przygotowany przez znaną psychiatrę Patrice Casey raport na temat psycho-społecznych aspektów życia religijnego. Autorka stwierdza w nim, że bycie religijnym wywiera pozytywne skutki. Kto praktykuje wiarę, jest mniej podatny na depresję, rzadziej rozwodzi się, rzadziej nadużywa alkoholu i narkotyków, a nawet może spodziewać się, że statystycznie będzie żył dłużej.

Iona Instutute, który zlecił ostatnio przeprowadzenie sondażu na temat uczęszczania do na niedzielą Mszę św., podaje, że w Irlandii 46 proc. osób deklaruje udział co tydzień we Mszy św.

„W Polsce, chociaż posiadamy znacznie bardziej precyzyjne dane na ten temat, nikt nie wpadł jeszcze na pomysł promowania praktyk religijnych” - mówi ks. prof. Witold Zdaniewicz z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC i dodaje: „Być może organizowana w kwietniu konferencja z okazji 30. badania dominicantes zachęci duszpasterzy do podejmowania tego typu inicjatyw”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  22°C Niedziela
  noc
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  26°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »