Dziękuję, że miałaś odwagę dźwigać mnie przez siedem miesięcy i że nie dokonałaś aborcji na mnie – napisał 23-letni Mauricio na stronie Facebooka o swej matce, którą odnalazł po kilku latach poszukiwań przez internet.
Młody mężczyzna z Buenos Aires założył na Facebooku grupę zatytułowaną „Szukam swej mamy”, dzięki której chciał poznać kobietę, która go urodziła, ale później porzuciła go. W ub. sobotę 17 kwietnia Mauricio odebrał telefon od – jak się okazało – swojej matki. „Mój synu, to ja, twoja mama. Nie żyw do mnie nienawiści, wybacz mi” – powiedziała z głębokim wzruszeniem kobieta. Zapewniła go, że zawsze o nim pamiętała, nigdy o nim nie zapomniała.
Do spotkania osobistego, pełnego uścisków, a zarazem milczenia, doszło nazajutrz. W rozmowie z dziennikiem „Clarín” chłopak następnie powiedział, że poczuł się „spełniony” i że nigdy wcześniej nie doświadczył takiego „spokoju w duszy”. „Jedyne, co potrafiłem jej powiedzieć, to to, że wszystko jest w porządku i że przebaczyłem jej” – podkreślił i dodał: „Wreszcie mogłem zamknąć swoją historię”.
W czasie tego spotkania 50-letnia obecnie kobieta powiedziała mu, że nie ma innych dzieci a ojciec Mauricia to „wypadek” w jej życiu. „Ułożyłam sobie później życie w innym związku” – dodała.
Młodzieniec powiedział, że teraz, gdy doszło do upragnionego spotkania, z jego „nowymi rodzicami”, dowiedział się od nich, że „moja mama żyła w Córdobie”. „Powiedziałem jej, że nie chcę stwarzać jej problemów, potrzebowałem tylko podziękować jej za to, że pozwoliła mi się urodzić” – powiedział Mauricio w rozmowie z dziennikiem. Na zakończenie dodał, że obecnie zmienił nazwę grupy na Facebooku na „Już ją znalazłem”.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.